با استفاده از این دستگاه، آن سوی دیوار را ببینید

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
توانایی دیدن اشیا و موجودات از پشت دیوار، مسلما یک قدرت عالی محسوب می شود. پژوهشگران آزمایشگاه کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT به تازگی، توانسته اند تا حد بالایی به این مهم دست یابند. آنها دستگاهی با نام RF-Capture ساخته اند که از سیگنال های Wi-Fi برای تشخیص و مانیتور شبح انسان پشت دیوار استفاده می کند.


این دستگاه با انتشار سیگنال از دیوار، نقشی از بدن انسان را در سمت دیگر، نمایان می کند. با حرکات انسان، RF-Capture، تصاویری را به منظور کنار هم قرار دادن آنها و خلق یک شبح می گیرد.
اگرچه به عنوان اولین کاربرد این وسیله جاسوسی کردن از افراد سمت دیگر دیوار، به ذهن می آید ولی متخصصان برنامه های بزرگتری را در ذهن دارند. آنها گفته اند این دستگاه می تواند در ساخت فیلم هایی استفاده شود که بازیگران آن مجبورند برای ضبط حرکت (motion capture)  از نشانه گذارها یا سنسورها بر روی بدن یا لباس خود استفاده کنند.
این تیم نیز در تلاشند تا دستگاهی برای مراقبت از خانه تولید کنند که به گونه ای تنظیم شود که اگر شخصی مشاهده شد، با سرویس های فوری تماس بگیرد. این دستگاه نیز به گونه ای برنامه ریزی می شود که چیزهایی مانند نور، گرما و تلویزیون را هم کنترل کند.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید