نسل بعدی نرم افزارهای آنتی ویروس بدون نیاز به بروزرسانی

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 10 آبان 94 ساعت: 21:08:52

آنتی ویروس و برنامه های محافظتی بسیار عالی هستند ولی نقصی نیز به همراه دارند: این برنامه ها تنها می توانند از کامپیوتر شخصی شما در برابر تهدیدهایی که می شناسند، محافظت کنند. این مسئله وحشتناکی نیست اما به حمله کنندگان این فرصت را می دهد تا در هر زمانی که توانستند از کد خود برای سواستفاده، بهره ببرند.
اگر یک کامپیوتر شخصی آخرین بروز رسانی را برای آنتی ویروس خود انجام نداده باشد، آسیب پذیری آن کامپیوتر بالا می رود. محققین از الگوریتم های یادگیری عمیق استفاده می کنند تا کدهای مخرب جدید را به صورت طبیعی و بدون بروزرسانی پایگاه داده، تشخیص دهند.
اگر یک شبکه هوش مصنوعی می تواند آموزش ببیند تا یک چهره را تشخیص دهد، چرا نتواند برای تشخیص کدهای مخرب آموزش ببیند؟ ولی بر طبق پژوهش های محققین چنین چیزی امکانپذیر است. آنها در تلاشند تا آنتی ویروسی با الگوریتم های یادگیری عمیق بسازند که با دقتی 20 درصد بالاتر از مدل های امروزی، می تواند بدافزارهای جدید را تشخیص دهد. این ادعاها هنوز ثابت نشده است ولی شرکت های مایکروسافت و اینوینسی، مقالاتی را در این زمینه ارائه کرده اند که نشان می دهد سیستم های تشخیص بدافزارها با استفاده از الگوریتم یادگیری عمیق چنین پتانسیلی را در خود دارد. در یکی از آزمایش ها، 95 درصد بدافزارهای جدید بدون بروزرسانی پیدا شد که این امیدوارکننده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید