ژاپن، ربات تاکسی خود را برای المپیک 2020 توکیو، آماده می کند

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 11 آبان 94 ساعت: 20:54:15


شرکت، سرمایه گذاری مشترکی نیز با DeNA (یکی از پیشگامان ژاپنی اینترنت موبایل) و ZMP (شرکت رباتیک) است که خود را درگیر ساخت ماشین نکرده است. در عوض شرکت بر روی افزودن ویژگی بدون راننده به ماشین های موجود و طراحی، ایجاد و بازاریابی سرویس های تاکسی تمرکز کرده است.
ناجیکاما می گوید: یکی از دلایل کلیدی برای ساخت چنین تاکسی هایی، رشد جمعیت مسن در ژاپن، بخصوص در مناطق روستایی است که کمبود راننده در آنجا حس می شود. البته هدف او تولید انبوه و داشتن صدها تاکسی بدون راننده تا سال 2020 در توکیو است.
همچنین، این برنامه سرویس تاکسی با قیمت ارزانتر نسبت به تاکسی سنتی دارد. شما اگر یک تاکسی با راننده را در نظر بگیرید، هفتاد درصد هزینه پرداختی در واقع، به هزینه نیروی کار بر می گردد. اگر بتوان آن قسمت را با هوش مصنوعی جایگزین کرد، می توان قیمت کمی را برای این تاکسی ها در نظر گرفت.
در رابطه با این تاکسی های خودکار، چالش های بسیاری وجود دارد. یکی از آنها استفاده از این خودروها در خیابان های محلی و نه بزرگراههاست و دیگری اطلاعات و نقشه دقیق است که باید در اختیار این تاکسی ها قرار بگیرد.
در هر صورت دولت ژاپن، از این طرح استقبال کرده است، نخست وزیر ژاپن گفته است: " می توانم به شما بگویم که در سال 2020 در توکیو، تاکسی های بدون راننده وجود خواهند داشت که شما را تا هرکجا که بخواهید، می برند."

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید