PhishReporter، افزونه مایکروسافت اوت لوک برای گزارش حملات فیشینگ

   
نام نویسنده:
 شنبه 16 آبان 94 ساعت: 20:44:37

جان ریکارد، تحلیلگر امنیت در دانشگاه میسوری، افزونه اختصاصی برای کلاینت ایمیل اوت لوک مایکروسافت ایجاد کرده است که مراحل مورد نیاز برای گزارش اسپم یا حملات فیشینگ به افراد مناسب در دپارتمان واکنش به رویداد یا بخش امنیتی شرکت، را ساده تر می کند.
این افزونه با افزودن یک دکمه به واسط کاربری ریبون، کار می کند. کاربران معمولا ایمیل های خود را از کلاینت اوت لوک خود انتخاب می کنند که این ایمیل ها ممکن است بخشی از یک حمله فیشینگ باشد و یا از طرف مزاحمانی ارسال شده باشد که می خواهند سرور ایمیل شرکت را از کار بیندازند.
با فشار دکمه PhishReporter، ایمیل های انتخاب شده به یک ایمیل خاص الحاق می شود. در اینجا کارکنان بخش واکنش به رویداد یا امنیت شرکت، ایمیل را تحلیل کرده و اگر متوجه شوند که ایمیل حاوی محتویات مخرب و ناهنجاری است، می توانند دامنه ی آن اسپم را در بلک لیست قرار دهند.
افزونه PhishReporter اوت لوک، برای ارسال گزارش ایمیل های فیشینگ بسیار مناسب است زیرا فرآیند ارسال ایمیل های مخرب را به عنوان ضمیمه، به صورت اتوماتیک، همراه با محافظت از اطلاعات مهم هدر ایمیل، انجام می دهد. این کار برای تیم امنیتی شرکت بسیار مهم است زیرا کارمندانی که ایمیل ها را فروارد می کنند، عموما هدرهای اصلی را بازنویسی می کنند.
پروژه افزونه PhishReporter اوت لوک، هم اکنون بر روی گیت هاب موجود است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید