نئوبیس، هاب خانگی برای ایجاد ارتباطات خصوصی امن

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 20 آبان 94 ساعت: 19:36:02

در اوایل امسال، نئووان، از برنامه خود برای عرضه یک شبکه اجتماعی خصوصی مبتنی بر سخت افزار کوچکی به نام نئوبیس (Neobase) خبر داد. کیک استارتر اصلی نئوبیس، موفق نشد ولی بجای آن، تیم تصمیم گرفت تا بر روی برنامه اصلی خود دوباره کار کند و حالا نئووان سخت افزار نئوبیس را برای فروش به مصرف کنندگان آماده کرده است.
در قلب نئوبیس 199 دلاری یک شبکه اجتماعی شبه فیسبوک قرار دارد ولی تیم سازنده با این هاب ارتباطی، بیشتر بر روی به اشتراک گذاری امن تمرکز می کنند. در کنار ویژگی شبکه اجتماعی، نئوبیس، سرویس اشتراک گذاری عکس هم دارد و نیز قصد دارد تا در آینده ویژگی های دیگری هم اضافه کند.
گلاسکو، موسس نئووان می گوید: "امروز بیش از هر زمان دیگری، مردم از خطرات اینترنت آگاهی دارند و در مورد اینکه چه کسی فعالیت های آنلاین آنها را می بیند یا کنترل می کند، نگران هستند. ما نئوبیس را ساختیم تا بدون نگرانی در مورد امنیت یا کنترل، به سادگی افراد بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و آزادانه احساسات خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک گذارند."
اگر شما به اندازه کافی به مسائل تکنیکی وارد باشید، می توانید یک سرور خانگی ایجاد کنید ولی ایده پشت نئوبیس، تولید محصولی است که هر شخصی بتواند به راحتی نصب و استفاده کند.
نئوبیس، به تنهایی یک سرور لینوکس کوچک در یک استوانه شبیه OnHub گوگل است. این سرور، بر روی تراشه آرم با رم دو گیگابایت اجرا می شود و یک درایو یک ترابایتی در آن قرار دارد. این دستگاه برای بسط فضای حافظه و دیگر قابلیت ها نیز یک پورت USB دارد. پورت اترنت و نیز Wi-Fi از دیگر مشخصات این سرور کوچک است.
تمام محتویات در این سرور رمزنگاری می شود، و ارتباطات بین بخش های نئوبیس از طریق تونل های امن VPN صورت می پذیرد. نئووان برای استفاده از این سرور، برنامه های موبایلی نیز ارائه کرده است. این دستگاه هم اکنون با قیمت 199 دلار به فروش می رسد.

 می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید