کامپیوترها، لپتاپ ها و تبلت ها، جایگزین مرورگرهای وب می شوند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 24 آبان 94 ساعت: 21:16:12


نادلا توضیح می دهد که کرتانا و دیگر دستیارهای شخصی که توسط شرکت های تکنولوژی توسعه داده می شوند به زودی در دستگاه های مختلف مانند کامپیوترها، لپتاپ ها و تبلت ها، جایگزین مرورگرهای وب می شوند.
ولی مرورگر وب قدیمی، به صورت کامل از بین نخواهد رفت بلکه فقط واسط کاربری آن، کاربردی نخواهد داشت. دستیارهای شخصی، مانند کرتانا، می توانند در وب جستجو کنند و به اطلاعاتی که لازم است، دسترسی پیدا کنند بنابراین وقتی شخصی وجود دارد که کار را برای شما انجام می دهد، چه احتیاجی به واسط کاربری است؟
کرتانا اکنون در همه دستگاه هایی که ویندوز 10 را اجرا می کنند، موجود است و می تواند کارهای بسیاری با ورودی صدا انجام دهد. این دستیار شخصی، در ادامه درگیر صحبت کردن به زبان های دیگر، در عوض انجام کارهای جدیدتر است، بنابراین اکنون علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و دیگر زبانها نیز استفاده می شود.
پروژه دیگر مایکروسافت، آوردن کرتانا به دستگاه های غیر ویندوزی است. نسخه بتای این دستیار شخصی هم اکنون برای سیستم عامل های اندروید و iOS موجود است. البته تمام کاربردهای آن در این نسخه ها فراهم نیست ولی مایکروسافت در تلاش است تا با Google Now و Siri رقابت کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید