روتر های Chime شرکت AVG اینبار در یک نوآوری جدید به آنتی ویروس مجهز می شوند .

   
نام نویسنده:
 جمعه 6 آذر 94 ساعت: 06:36:00


اما محل تفاوت روتر Chime با سایر همتایان خود در این است که ، AVG با طراحی ویژه خود در این روتر نوعی نرم افزار امنیتی ( آنتی ویروس ) نیز قرار داده است . AVG چنین عنوان می کند که این نرم افزار قادر است تا به وسیله تحلیل هایی که از ترافیک های ورودی و خروجی انجام می دهد ، شبکه را از هر نوع بدافزار و تلاش احتمالی برای نفوذ به آن ، دور نگه می دارد . این تکنولوژی به ویژه می تواند در منازل هوشمند با تعداد زیادی وسایل هوشمند و متصل به شبکه کاربرد داشته باشد ، زیرا معمولا در این منازل نرم افزار آنتی ویروس خاصی بر روی لوازم متعدد وجود ندارد و وجود این نرم افزار در روتر می تواند از این کاستی ها کم بکند . ( یک شرکت آنتی ویروس دیگر به نام F-Secure هم وعده داده است تا در محصول جدید خود به نام Sense که هنوز به بازار نیامده است از این تکنولوژی استفاده بکند . Luma هم درر جای دیگری گفته است که می خواهد روتری با این خصوصیات وارد بازار بکند و امنیت شبکه های گسترده را تامین نماید . )
خود شرکت AVG هم اخیرا بر روی پروژه ای کار می کند تا بتواند از طریق روتر و به طور مستقیم دسترسی به VPN و Tor را نیز امکان پذیر بکند . این تکنولوژی کاربران را قادر خواهد ساخت تا فعالیت های آنلاین خود را پوشیده نگه دارند . البته این گفته به خودی خود ارزش زیادی ندارد زیرا خود شرکت AVG و در واقع بخش پلیس خصوصی موجود در درون نرم افزار این شرکت قادر است تا با سرلوحه قرار دادن اهداف تبلیغاتی ، به جمع آوری اطلاعات کاربران و تاریخچه فعالیت آنان بپردازد و در نهایت این اطلاعات را به شرکت منتقل بکند . ( شرکت AVG اعلام کرده است که هنوز هم در حال کار بر روی بخش پلیس خصوصی نرم افزار روتر های Chime خود می باشد . )
قیمتی که برای Chime انتظار می رود دقیقا مشابه همان قیمتی است که در مورد برند های Eero و Luma وجود دارد . قیمت Chime به طور معمول برای هر روتر 200 دلار ، برای هر جفت روتر ( یکجا ) مبلغ 350 دلار و برای هر سه روتر 500 دلار می باشد . همانطوری که در بالا به آن اشاره شد تنها 5 در صد از اهداف پیش بینی شده شرکت را به دست آورده است و در طی حدود یک ماه دیگر به این اهداف دسترسی پیدا خواهد کرد .
اما بپردازیم به اهمیت این موضوع و اینکه این تکنولوژی چه ضرورتی دارد : روتر های شبکه های گسترده به نوعی سم مهلک شبکه های وای فای ثابت قدیمی به شمار می آورند و ورود آنها خبر خوبی برای این دست از روتر ها نخواهد بود . کاربران حرفه ای مانند Ruckus و Meraki ( این دو مورد هم اکنون در اختیار شرکت Cisco می باشند ) هم در سال های اخیر شروع به فروش این سیستم ها کرده اند اما با این وجود هنوز هم اینها در بازار های فروش به اثبات نرسیده اند و جایگاه خود را پیدا نکرده اند . اما در مورد قیمت این محصول که برای هر سه روتر مبلغ 500 دلار است باید گفت که این قیمت در شرایط کنونی بسیار گران تر از نرمال است . ( قیمت Nighthawk X8 جدید شرکت Nighthawk در فروش آزاد آن 400 دلار است . ) با این وجود همه چشم ها در این عرصه به شرکت AVG است و این شرکت با آوازه ای که در این زمینه برای خود درست کرده است قصد دارد تا کار های بهتری را تحویل بدهد . در هر حال هر چه رقابت در این کار بالا تر باشد نتیجه کار و ماحصل فعالیت ها نیز بهتر و کارآمد تر خواهد بود .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید