موزیلا می گوید بدون درآمد گوگل هم می تواند رشد کند

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 5 آذر 94 ساعت: 19:45:43


بر اساس گزارش سالانه موزیلا، این قرارداد که در پایان سال گذشته به اتمام رسید، در سال 2014، درآمدی معادل 330 میلیون دلار برای وی در پی داشته است. از سال 2015 به بعد، موزیلا به سمت دیگر موتورهای جستجو روی آورده است. فایرفاکس هم اکنون از موتور یاهو در آمریکا، موتور بایدو در چین و یاندکس در روسیه استفاده می کند. گوگل هم موتور جستجوی پیشفرض در اروپا است.
مدیرعامل موزیلا، جیم کوک، اطمینان دارد که در سال 2015 وضعیت مالی بهتر می شود. موفقیت مداوم موزیلا از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا موزیلا یکی از شرکت هایی است که تجربه وب باز را به کاربران ارائه می دهد. برای مثال اگر موتور جستجوی گوگل جزء جدایی ناپذیر فایرفاکس شود، گوگل می تواند افکار کاربران خود را بیش از سایر رقبا به سمت محصولات و سرویس های خود بکشد.
با قطع وابستگی موزیلا از گوگل، دیگر شرکت های مبتنی بر وب نیز برای همکاری با موزیلا تشویق می شوند. علاوه بر افزایش درآمد، موزیلا با چالش هایی در فضای موبایل روبروست. این شرکت، نسخه اندرویدی فایرفاکس را مدتی است عرضه کرده و به تازگی نسخه iOS آن را ارائه کرده است ولی سهم آن در بازار گوشی های هوشمند همچنان ناچیز باقی مانده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید