فناوری رایانش ابری بومی سازی شد

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 29 آذر 94 ساعت: 06:12:13

در مراسم رونمایی از این پروژه، غلامحسین پور مدیر پروژه نیز اعلام کرد: استفاده از رایانش ابری، متقاضی را از خرید نرم افزار و سخت افزار بی نیاز کرده است به این معنی که متقاضیان به جای سرمایه گذاری سنگین برای خرید سخت افزار و نرم افزار، می توانند از اشتراک سالیانه برای این فناوری بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: سایت رایانش ابری در حال حاضر نرم افزارهای مورد نیاز مهندسان را طراحی و پیاده سازی کرده که از طریق http://www.micloud.ir در دسترس قرار دارد.

به گزارش مهر، طبق تعریف موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا، رایانش ابری مدلی است برای داشتن دسترسی فراگیر، آسان به  شبکه‌ها، سرورها، فضای ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و سرویس‌ها که بتوانند با کمترین کار و زحمت یا نیاز به دخالت فراهم‌کننده سرویس، دسترسی آسان به سرویس‌ھای مبتنی بر فناوری در اینترنت را فراهم کند.

تکتولوژی رایانش ابری، محدودیت های دسترسی به نرم افزارهای مورد نیاز افراد و سازمانها را به طور کامل حذف کرده و بومی سازی این تکنولوژی در صنعت فناوری اطلاعات در راستای اقتصاد مقاومتی و خودکفایی در حوزه فناوری صورت گرفته و باعث صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از منابع می شود.

این تکنولوژی تا قبل بومی سازی در ایران، به صورت حرفه ای در اختیار امریکا و کانادا بود. امکانات رایانش ابری به‌ ویژه در بخش زیرساخت می‌تواند در توسعه دولت الکترونیکی مستقل و یکپارچه نقش اساسی ایفا کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید