خط تولید مشترک ایران و روسیه راه اندازی می شود

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 1 دی 94 ساعت: 08:46:13

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعتی روسیه در ایران و با بیان اینکه این نمایشگاه موجب می شود تا همکاری‌ها و روابط صنعتی افزایش یابد، گفت: روابط و همکاری دو کشور نباید متمرکز بر تجارت باشد و باید خط تولید مشترک را با توجه به پتانسیل موجود در دو کشور ایجاد کرد.

واعظی ادامه داد: در ادامه این دیدارها فردا معاون اول نخست وزیر روسیه و همچنین دبیر اوراسیا روسیه به ایران سفر می‌کنند و در این دیدارها نیز همانند دیدارهای قبلی برای طرح و بررسی تعرفه‌ها، پیمان پولی مشترک بین دوکشور، تبدیل آسان ارز بین کشورها و همچنین بخش خصوصی و فعالیت‌های متعدد این بخش، به مذاکره و گفتگو می پردازیم که در مجموع مواردی تنظیم خواهد شد تا روابط دوکشور به ویژه در همکاری های اقتصادی افزایش پیدا کند.

در این دیدار وزیر صنعت و تجارت روسیه نیز توضیح داد: در دیدار امروز، مسائل همکاری را مورد بررسی قرار دادیم و صحبتهای زیادی را نیز در زمینه های مختلف همکاری از جمله صنایع مختلف و تجارت بین دو کشور انجام دادیم.

دنیس مانتوروف افزود: با توجه و نگاه به گسترش روابط بین دو کشور گردش کالا بسیار پایین است و این گردش باید به سطح بالاتری برسد.

وزیر صنعت و تجارت روسیه خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرمایه گذاری باید با تشویق بیشتر دو طرف افزایش یابد و با توجه به حضور شرکت‌های روسی در نمایشگاه صنعتی در ایران این فرصت برای بازار دوطرف به وجود آمده که با بدست آوردن شرکای تجاری این سرمایه گذاری ها گسترش دهند.

وی افزود: سطح روابط دو کشور این اجازه را به دو طرف می دهد که همکاری های خود را توسعه دهند و این همکاری ها در کنار تجارت باید به تولید مشترک نیز برسد.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید