5 خبر فناورانه که شاید نشنیده باشید: از خودروی خودران فورد تا الزام به ثبت رسمی پهپادهای 250 گرمی

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 3 دی 94 ساعت: 08:32:05

خبر دوم اینکه اداره هوانوردی فدرال امریکا / FAA  دستور داد تا مالکان پهپادهایی با وزن 250 گرم به بالا باید با پرداخت 5 دلار، سیستم خود را به‌صورت رسمی تا فوریه 2016 به ثبت برسانند. با توسعه سیستم دلیوری و ارسال محموله آمازون از طریق پهپادهای تجاری گفته می‌شود سال 2016 سال انفجاری برای توسعه این‌گونه پهپادها خواهد بود و به همین خاطر و به دلایل امنیتی و نیز حفظ حریم خصوصی ساکنان امریکا، مالکان پهپاد باید تأییدیه پرواز بگیرند تا مشکلی ایجاد نشود.

خبر سوم اینکه وال‌استریت ژورنال نوشت فاکتور«خطای مهندسین » دلیل اصلی لو رفتن دیتا و اطلاعات یک سازمان است. بر اساس تحقیق موسسه Corporate Counsel خطای سهوی کارمندان در ارسال اطلاعات حساس سازمانی از طریق ایمیل و سایر خطاهای انسانی عامل 30 درصد از لو رفتن اطلاعات در 30 کشور موردمطالعه قرارگرفته شده است. عوامل بعدی شامل سرقت دیتا توسط کارمندان باهدف فروش به رقبا و حملات موسوم به فیشینگ هستند که در این تحقیق مورد تأیید قرارگرفته است.

خبر چهارم درباره سرویس پیام‌رسان تجاری اسلک Slack است که مالکان آن تصمیم گرفته‌اند سرمایه‌گذاری 80 میلیون دلاری روی استارتاپ‌های کوچک داشته باشند. پیام‌رسان اسلک برای کاربران انترپرایز ساخته‌شده و «استوارت باترفیلد» مدیر اجرایی اسلک می‌گوید آن‌ها روی استارتاپ‌های کوچک و مبدع سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بتوانند سرویس‌های خود را با اپ های جدید مستحکم‌تر کنند.

اما خبر پنجم اینکه فورد به‌صورت رسمی خودروهای خودران را به جاده‌های عمومی کالیفرنیا فرستاد. خودروی خودران هیبریدی Fusion قرار است در خیابان‌های امریکا در سال 2016 مورداستفاده قرار گیرند و آزمایش آن‌ها به‌صورت واقعی از هم‌اینک شروع‌شده است.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید