بهترین ابزارهای تست وب سرور در محیط لینوکس

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 7 دی 94 ساعت: 15:44:36


برای مقایسه و بهینه سازی عملکرد وب سرور از نظر چندین فاکتور، می توان تست ها و آزمایش هایی با استفاده از ابزارهای بنچ مارک استفاده کرد. یک ابزار بنچ مارک، به صورت مصنوعی باری را بر روی سرور می فرستد یا فضایی مانند دنیای واقعی برای یک وب سرور ایجاد می کند و عملکرد و مقیاس پذیری آن وب سرور را در معیارهای مورد نظر مانند مدت زمان پاسخگویی، توان عملیاتی، تعداد درخواست ها در هر ثانیه و غیره اندازه گیری می کند.
برای کسانی که می خواهند میزان توانایی وب سرور یا وب سرویس خود در شرایط مختلف را بسنجند، لیستی از ابزارهای تست وب سرور در سیستم عامل لینوکس را معرفی می کنیم.

1- ApacheBench

آپاچی بنچ یا ab یک ابزار بنچ مارک خط فرمانی برای وب سرور است که در واقع بسته نرم افزاری آپاچی http سرور است. در این محیط تست می توان لیست اختیاری از درخواست های وب را به صورت همروند ارسال کرد. آپاچی بنچ از درخواست های POST/PUT/GET پشتیبانی می کند و نیز احراز هویت از طریق رمز عبور اصلی نیز انجام می پذیرد. نتایج آزمایش شامل درخواست ها در هر ثانیه، زمان هر درخواست، نرخ انتقال، آمار زمان اتصال (بیشترین زمان، کمترین زمان، زمان متوسط) می شود. آخرین به روز رسانی این نرم افزار در دسامبر 2015 انجام شده و لایسنس آپاچی بنچ، آپاچی نسخه 2 می باشد.

Nikkhah84

2-    Apache JMeter
آپاچی جی میتر یک واسط گرافیکی چند سکویی مبتنی بر جاوا می باشد که برای تست میزان تحمل اپلیکیشن های وب طراحی شده است. این نرم افزار می تواند برای تست عملکرد بک اند های وب سرور که با زبان های برنامه نویسی سمت سرور (مانند PHP، جاوا و ASP.NET) طراحی شده اند و یا پایگاه داده هایی مانند JDBC، LDAP و MongoDB، استفاده شود. این نرم افزار با پلاگین های مختلفی که دارد محیط تست مناسبی را فراهم می کند. آخرین به روز رسانی این نرم افزار در مارس 2015 انجام شده است و لایسنس آن آپاچی نسخه 2 می باشد.

Nikkhah85

3-    Curl-loader
کرل لودر، یک اپلیکیشن خط فرمان است که بار مصنوعی تولید کرده و می تواند چندین کلاینت Http/HTTPS و FTP/FTPS شبیه سازی کند. کلاینت های شبیه سازی شده می توانند وظایف مختلفی را هدایت کنند مانند احراز هویت برای لاگین (POST/GET)، درخواست های GET/POST/PUT از پیکربندی بچ با توزیع احتمالی، عملکردهای فعال و غیرفعال FTP و غیره. حالات هر کلاینت و آمار و ارقام در یک فایل لاگ ذخیره می شود. آخرین به روز رسانی این نرم افزار ژانویه 2012 و لایسنس آن هم GPLv2 می باشد.

Nikkhah86

4-    FunkLoad
فانک لود، ابزار تست وب سرور، نوشته شده به زبان جاوا است. این ابزار می تواند تست واحد را پیاده سازی کرده و نیز میزان تحمل را هم آزمایش کند. ویژگی هایی شامل درخواست های GET/POST/PUT/DELETE، احراز هویت اصلی، کوکی ها، HTTPS با SSL/TLS، شبیه ساز کش مرورگر و بازیابی CSS/image/JavaScript در این نرم افزار قرار دارد. آخرین بروزرسانی این بسته، ماه می 2015 است و تحت لایسنس گنو GPL منتشر شده است.

Nikkhah87

5-    Gatling
گاتلینگ، ابزار متن بازی برای تست بار مستقل از پروتکل می باشد که در ابتدا برای آزمایش سرورهای HTTP و وب سرویس ها استفاده می شد. این نرم افزار با استفاده از یک موتور تست آسنکرون، می تواند به آسانی هزاران کاربر همروند را با سناریوها و رفتارهای مرور وب شبیه سازی کند؛ مانند لاگین، مرور لیست محصولات، افزودن محصول به یک کارت و غیره.
این نرم افزار از گزارش های بلادرنگ از طریق پروتکل گرافیکی پشتیبانی می کند و می تواند از طریق افزونه هایی با دیگر ابزارها مانند ماون، جنکینز و SBT ادغام شود. آخرین بروز رسانی این بسته نرم افزاری دسامبر 2015 بوده و تحت لایسنس آپاچی نسخه 2 منتشر شده است.

Nikkhah88

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید