تولید شوینده و ضدعفونی کننده فاقد بخارات سمی در شرکت های دانش بنیان

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
مزيت محلول پاک کننده سطوح اين است که علاوه بر قدرت تمییز کنندگی ، جرم بری بالا و ضدعفوني کنندگی به واسطه عدم آزاد کردن بخارات سمی و آزار دهنده ،هیچگونه آسیبی به مخاط تنفسی، ریه و چشمها وارد نخواهد شد. البته بايد توجه داشت که این محلول ، ناپايدار است و در مجاورت نور و گرما ، يون كلرتجزيه شده، اکسيژن آزاد مي‌کند و در نتيجه از شدت عمل آن کاسته مي‌شود. لذا بايد آن را در ظروف مات و نيز دور از گرما نگهداري کرد. می توان  بعنوان يک ضد عفوني کننده و ماده دفع بو درشركت هاي لبنيات ، مخازن آب ، دفع فاضلاب‌ها و براي اهداف خانگي از قبيل ضد عفوني کردن لگن‌ها و وان حمام ، لباس‌ها ، آشپزخانه و... مناسب است و نيز از آن ، در ضد عفوني کردن آزمايشگاههايي که در معرض ويروس هپاتيت هستند (مثل همودياليز) و اماکن تهيه و توزيع مواد غذايي استفاده نمود.


همچنين از محلول رقيق‌تر آن در شستشوي زخم‌هاي آلوده که باز تازه نباشند، استفاده مي‌شود. در طول جنگ جهاني اول ، در معالجه زخم‌ها بعنوان محلول ضد عفوني کننده و التيام‌بخش مورد استفاده قرار گرفته بود. استفاده از سفيد كننده در لباسشويي و براي ضد عفوني کردن لباس‌ها توصيه مي‌شود.
حتي خود لباسشويي را هم مي‌توانید با اين مايع و آب داغ ضد عفوني کنيد. بدين ترتيب که مقداري از مايع را درون لباسشويي ريخته و بگذاريد تا با آب داغ (بدون لباس) ده دقيقه کار کند.
       براي پاک کردن لکه‌هاي کپک ، خون ، قهوه ، تنباکو ، آب ميوه و بسياري ديگر از لکه‌ها مناسب است. براي از بين بردن اين لکه‌ها      ، يک قاشق محلول را در يک ليوان آب بريزيد و به کمک قطره چکان روي لکه بريزيد.
اين مايع  بعنوان سفيد کننده براي پنبه ، کتان ، چتائي ، ابريشم مصنوعي ، خمير کاغذ و مرکبات مفيد است .


کاربردها:

مصارف سفید کننده خانگی
گندزدایی (از بین بردن باکتری ها، قارچ ها، کپک ها، هاگ ها و برخی ویروسها(
گندزدایی از چاه های آب
گندزدایی محیط های بیمارستانی
کنترل رشد جلبک ها و برخی صدف ها
گندزدایی آب استخرها
اضافه کردن به فاضلاب و هرز آب ها بمنظور کاهش وکنترل بوی نامطبوع

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید