میتسوبیشی اوتلندر PHEV ، مبارز جدیدی از سرزمین آفتاب

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
اوتلندر یک خودرو بزرگ 4x4 می باشد که تا به حال بالاترین میزان فروش را در میان خودروهای الکتریکی در بریتانیا داشته است .توکی سکیگوشی هیج وقت روزی را که در توکیو با بوریس جانسون روبرو شد ، فراموش نمی کند . پسر 10 ساله در آن روز دست نشانده ای بی خبر بود که نتوانست از سر راه بوریس کنار رود . در آن روز بوریس جانسون به ژاپن رفته بود تا بر نقش خود به عنوان میزبان جام جهانی بعدی راگبی تاکید کند و همچنین از جدیدترین اوتلندر میتسوبیشی رونمایی سازد .

اوتلندر در یک نگاه :

قیمت : £28,304

حداکثر سرعت : 106mph

شتاب 0 تا 96 کیلومتر :11ثانیه

طول پیمایش با هر گالن سوخت : 148 مایل ( در حدود 238 کیلومتر )

در تصویر زیر بوریس را در حال رونمایی از اوتلندر جدید می بینید . بعد از این رونمایی وی به همراه لنس بردلی ، مدیر عامل میتسوبیشی انگلیس، آخرین تست رانندگی خودرو را انجام داد . بوریس در این تست اوتلندر را یک گربه ساکت از خود راضی توصیف می کند .

MZ139

از جهات زیادی بوریس یک راننده ایده ال برای اوتلندر محسوب می شود زیرا هر دو بزرگ و قوی هستند و نگاه غیرمتعارفی به مسیر پیش روی خود دارند . اوتلندر در دو مدل الکتریکی و دیزلی ساخته می شود و این در واقع مدل الکتریکی اوتلندر است که تفاوت آن را با دیگر خودروهای مشابه برجسته تر نشان می دهد . PHEV بودن این خودرو باعث می شود که این فرزند بسیار بزرگ 4x4 با هر گالن سوخت 148 مایل مسافت را طی کند . ترکیب موتور بنزینی پربازده این خودرو در کنار باتری های الکتریکی قابل شارژ آن باعث شده است که میزان آلایندگی تولید شده توسط اوتلندر به مقدار 42g CO2/km برسد . این خودرو تنها با استفاده از مجموعه باتری هایش می تواند 32 مایل ( در حدود 51 کیلومتر ) پیمایش داشته باشد از این رو اگر که مسیر مورد نظر راننده از این حد کمتر باشد برای رسیدن به مقصد تنها به هزینه کردن مبلغی کمتر از 2 پنی نیاز است .

بریتانیا در حال تسخیر شدن توسط خودروهای مجهز به باتری های قابل شارژ می باشد . دلیل این ادعا این است که مردم سالانه در حدود 40,000 دستگاه خودرو برقی را خریداری می کنند و نکته جالب این است که نیمی از این تعداد را میتسوبیشی اوتلندر تشکیل می دهد . اوتلندر باعث تعجب همگان شده است زیرا زمانی که حرف از خودروهای الکتریکی به میان می آید تصویر یک خودرو کوچک ، ضعیف و حشره مانند در ذهن ظاهر می شود نه یک خودرو بزرگ 4x4 آفرود که تمایل زیادی به عبور از مسیرهای ناهموار دارد .

بوریس می گوید : " اوتلندر در جاده بسیار بی سر و صدا می باشد ، درست مانند یک مار بزرگ که به آرامی از روی شیارها و برآمدگی های زمین عبور می کند . راننده برای حرکت دادن فرمان این خودرو تنها به نیروی یک انگشت خود نیاز دارد به همین دلیل برخی عملکرد فرمان این خودرو را گنگ و بی حس می خوانند اما به عقیده من این چنین نیست . اوتلندر در جاده مانند قالیچه جادویی عمل می کند . "

MZ1381

مدل دیزلی این خودرو 7 صندلی دارد اما مدل الکتریکی آن تنها به 5 صندلی مجهز شده است تا فضای کافی برای نصب موتور الکتریکی فراهم گردد . نحوه انجام ریزه کاری ها و نحوه کاربرد مواد پلاستیکی در داخل فضای خودرو ، ظاهری زیبا و با شکوه را برای سرنشینان به ارمغان آورده است .

اوتلندر مانند هر خودرویی معایب خاص خود را نیز دارد ، به طور مثال موتور بنزینی این خودرو به طور ناگهانی و آزاردهنده ای در زمان هایی پیش بینی نشده وارد عمل می شود و سیستم نمایشگر لمسی خودرو نیز بسیار کوچک و ناشیانه طراحی شده است . البته بروز این معایب کاملا تصادفی بوده است . آنچه که باید در کل مد نظر داشت این است که میتسوبیشی اوتلندر به عنوان یک خودروی چهار چرخ متحرک آمده تا روال بازی را در دنیای خودرو تغییر دهد .

MZ140

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید