مایکروسافت مغز مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد.

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 6 بهمن 94 ساعت: 19:59:41


این فریم ورک که CNTK نام دارد ، مبتنی بر شاخه ای از هوش مصنوعی است که یادگیری عمیق یا deep learning نامیده می شود که به دستگاه های مختلف در شناسایی عکس ها و ویدئوها یا یادگیری گفته های افراد کمک می کند. شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند مایکروسافت، گوگل و فیسبوک، سالهاست که پژوهش های بسیاری در زمینه یادگیری عمیق انجام داده و افراد دانشگاهی را برای انجام چنین تحقیقاتی جذب کرده اند و حال همانطور که دانشگاه ها، پژوهش های خود را در این زمینه در ژورنال ها منتشر می کنند، شرکت ها هم نرم افزارهای خود را که از این حوزه بهره می برند، برای استفاده دیگران عرضه می کنند.
سال گذشته، گوگل موتور هوش مصنوعی خود با نام TensorFlow را به صورت کدباز منتشر کرد که از این موتور در بسیاری از اپلیکیشن های خود مانند تشخیص صدا در اندروید و حتی در موتور جستجوی دستگاه های پیشرفته خود، استفاده می کند. به فاصله کمی بعد از این موضوع، فیسبوک هم آخرین الگوریتم های هوش مصنوعی خود و نرم افزار یادگیری هوش مصنوعی را متن باز اعلام کرد.
موتور TensorFlow که گوگل آن را کدباز اعلام کرده بود، محدود به استفاده های غیر تجاری بود ولی مایکروسافت به هر کسی، اعم از تجاری و غیر تجاری اجازه داده تا از کد CNTK در محصولات خود استفاده کنند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید