10 نکته برای داشتن ارائه های پاور پوینت بهتر با آفیس 2016

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 11 بهمن 94 ساعت: 06:45:00


یک ارائه پاور پوینت را باید به صورت خلاقانه با اشاره کوتاه به نکات کار کنید. نه مانند بیلبوردهایی که در خیابان نصب می شود تا توجه رهگذران را به خود جلب کند، بلکه سازندگان پاورپوینت این قابلیت را دارند که با ساخت چند اسلاید منظور خود را برسانند. تعدادی ابزار جدید نیز به آفیس 2016 اضافه شده اند که کار را بسیار ساده تر کرده اند.

با پاورپوینت دیزانر در زمان صرفه جویی کنید
هر ارائه با تلاش برای یافتن و یا طراحی یک قالب و یا تم مناسب شروع می شود. ولی ممکن است که شما طراح نباشید.
اولین تصویر را در یک اسلاید جدید بکشید و پاورپوینت دیزاینر به طور خودکار ایده هایی برای طراحی به شما می دهد. سامانه توصیه گر بیش از دوازده هزار طرح ساخته شده توسط طراحان حرفه ای را ارائه می دهد.
همچنین می توانید آن را از طریق  Ribbon > Design > Design Ideas باز کنید. 


اگر به دردتان نخورد، به File > Options > General بروید. تیک گزینه ی Enable PowerPoint Designer را بردارید.
این دستیار کارش فقط این نیست که گرافیک های زیبا برای اسلاید ها فراهم کند. دیزاینر از هوش کلود برای تحلیل استفاده می کند و بهترین را برای تصویر شما برجسته می کند. به امتحانش می ارزد، بسیار با روشی که ما برای انتخاب قالب از پیش تعیین شده استفاده می کردیم متفاوت است. 


نکته کلی- در حال حاظر پاورپوینت دیزاینر تعدادی از اسلاید های ساده را تشخیص می دهد. در به روز رسانی های آینده توصیه گر با انواع مختلف اسلاید بهتر می شود.

با  تل می "Tell Me "یاد بگیرید
مایکروسافت آفیس 2016 دستیار " تل می" را معرفی کرد که به شما کمک می کند راحت تر به گشت و گذار بپردازید. قسمت " Tell Me What to Do" در بالای سمت راست نوار قرار دارد. در این قسمت هرکاری که می خواهید انجام دهید را تایپ کنید و پاورپوینت شما را به قسمتی که به شما امکان انجام آن را می دهد راهنمایی می کند. 


برای مثال شما می خواهید چند پنجره پاور پوینت را روی دسکتاپ با قرار دادن آن ها به صورت آبشاری مرتب کنید. " windows" را تایپ کنید و تل می فرمان Cascade Windows را نشان می دهد. ( در زیر قسمت View قرار دارد).
تل می بسیار در زمان شما صرفه جویی می کند و باعث می شود سردرگم نشوید.

جست و جوی پیشرفته با " Insights" بینگ
یک کلمه کلیدی را هایلایت کنید و برای استفاده از اسمارت لوک آپ (Smart Lookup) طراحی شده توسط بینگ در پاورپوینت 2016 (Insights) به منظور جست و جو کلیک راست کنید. یک پنل در سمت راست باز می شود که نتایج را از وب و ویکی پدیا به شما ارائه می دهد. 


برای یافتن اطلاعات ساده لازم نیست که پاورپوینت را ترک کنید. با چک کردن واژه ها و مسائلی که در اسلاید های خود به کار برده اید یک ارائه بدون اشکال داشته باشید.
اسمارت لوک آپ بخشی از قابلیت جدید تل می می باشد. در قسمت Tell Me کلمه های کلیدی را وارد کنید و Smart Lookup را از قسمت پیشنهادات انتخاب کنید.
نکته کلی- از آن برای جست و جوی تصویر استفاده نکنید.

معادلات خود را با دست بنویسید
کار کردن با معادلات ریاضی در پاورپوینت ، با وجود صفحه کلید و قلم بسیار ساده تر شده است. روی نوار، به Insert > Equation > Ink Equation بروید. برای دستگاه هایی که لمسی هستند، می توانید برای نوشتن معادلات از انگشت و یا قلم  برای نوشتن معادلات با دست استفاده کنید. همچنین می توانید در قسمت سمت راست از موس نیز استفاده کنید. نرم افزار آفیس آن را به متن تبدیل می کند.
ویرایشگر معادله   Ink Equationنه تنها شما را از دردسر های تایپ کردن معادلات راحت می کند، می تواند بسیار در دنیای آموزش، اگر می خواهید ارائه خود را برای مخاطبان از راه دور بفرستید، بسیار کمک رسان باشد.
نکته کلی- از قسمت تل می استفاده کنید تا بتوانید به راحتی ویرایشگر    Ink Equation را بیابید. واژه Ink را تایپ کنید.

با مورف ترنزیشنز (Morph Transitions) انیمیشن بسازید
مورف ترنزیشنز در پاورپوینت 2016 طراحی شده است تا انیمیشن را ساده تر کنید. مورف به شما این امکان را می دهد که یک شکل را از نقطه A به نقطه B منتقل کنید. برای حرکت دادن اشیا شما باید دو اسلاید و یک شکل مشترک داشته باشید. یک راه ساده این است که ازیکی از اسلایدها کپی کنید و آن شکل موجود در اسلاید دومی را به جایی دیگر منتقل کنید. همچنین می توانید آن شکل را از یک اسلاید کپی و پیست کنید و آن را به اسلاید بعدی اضافه کنید.
سپس اسلاید دوم را انتخاب کنید و به Transitions > Morph بروید. 


پاورپوینت تفاوت بین دو اسلاید را برآورد می کند و بین آن ها یک انیمیشن روان ایجاد می کند. با حرکت ها و تغییر حالت ها بازی کنید. می توانید از مورف برای جا به جا کردن اشکال، تغییر رنگ، کوچک سازی و یا زوم روی یک قسمت خاص استفاده کنید.
مورف می تواند ابزاری بسیار به درد بخور برای نشان دادن پروسه ها در ارائه های تجاری باشد. مورف ترنزیشنز راهی بسیار ساده تر برای انیمیشن بدون استفاده از راه های پیچیده برای متحرک سازی است. اما بر خلاف راه های متحرک سازی، ترنزیشن فقط کوتاه ترین مسیر مستقیم را طی می کند.
برای مثال، نمی توانید مسیر پیچ خورده پرواز یک پروانه را با مورف ترنزیشنز نشان دهید. برای نشان دادن انیمیشن های پیچیده تر ناچارید که از راه های متحرک سازی استفاده کنید.
نکته- این قابلیت فقط در صورتی موجود است که اشتراک آفیس 365 را داشته باشید.
با شش نوع چارت جدید ارائه های خود را جذاب کنید.
امروزه مصور سازی فقط به معنی نشان دادن مجموعه داده ها نیست. مصور سازی حرفه ای پیامی به ما می رساند و به ما کمک می کند که شکل ها و الگو ها را بهتر بفهمیم. از آنجایی که یادگیری ما با اطلاعات تصویری بسیار بهتر می شود، استفاده از چارت های خوب در ارائه ها می تواند بسیار کیفیت ارائه را بالا برد.

گزینه های بیشتر با اشکال از پیش تعیین شده
آیا به یاد دارید که قابلیت مرج شیپ (Merge Shapes) چگونه به شما کمک می کند که اشکال خود را طراحی کنید؟ هنوز هم قابلیت ذخیره سازی اشکال وجود ندارد، ولی پاورپوینت 2016 پنج ردیف از استایل های شکلی جدید را ارائه می دهد. یک شکل در اسلاید خود بکشید و یک استایل به شکل خود اضافه کنید.
از گروه Drawing به شکل ها و Quick Styles ، موجود در قسمت خانه ، بهره ببرید. همچنین می توانید به قسمت Insert بروید و یک شکل بکشید. 


گرچه می توانید هر شکلی را با گزینه های فرمت شکل آنگونه که می خواهید تغییر دهید، تنوع استایل های Quick Shape، ارائه های مدل دار رامفرح تر می کند.

با ضبط روی صفحه نمایش تصاویر را بهتر نشان دهید
ابزار استانداردی مانند کانتازیا و ابزار ضبط تصویر دیگری نیز وجود دارد. ضبط تصویر پاورپوینت یک پروسه بسیار ساده است. با اندکی خلاقیت از قابلیت ضبط تصویر پاورپوینت استفاده کنید و دیگر مجبور نخواهید بود درگیر اسکرین شات های آماری کسل کننده شوید.
به Insert > Screen Recording بروید. 


روی دکمه Select Area کلیک کنید و موس را در سر تا سر منطقه ای که می خواهید ضبط کنید بکشید. دکمه  Record را بزنید.
از میانبر Windows button + Shift + Q برای توقف در ضبط کردن استفاده کنید و ویدئو را در اسلاید خود بگذارید.
پاورپوینت یک سری از ابزار های ویدئویی را برای فرمت و ارائه اسکرین کست های شما را ارائه می دهد.
نکته کلی- اسکرین کست های پاورپوینت برای ویدئو های آموزشی بسیار مفید هستند. یک اسلاید متحرک و پویا می تواند بسیار بیشتر از چندین اسلاید آماری مفید باشد.

در صفحه نمایش های با کیفیت بالا ارائه دهید
این یکی از ویژگی های کوچک به درد بخوری است که از پاورپوینت 2013 به جا مانده است. وقتی که ارائه خود را به صورت ویدئویی پخش می کنید، می توانید فایلی با رزلوشن  1920X 1080بسازید و آن را روی یک تلویزیون اچ دی، پروژکتور ویا مانیتور کامپیوتر نمایش دهید.
به یاد داشته باشید که می توانید اسلاید ها را به صورت تمام صفحه، با نسبت ابعاد 16:9 روی این صفحه نمایش ها نمایش دهید. اگر یک اسلاید را با نسبت ابعاد استاندارد 4:3 نشان دهید بالا و پایین تصویر نوار های سیاه خواهید داشت.
نکته کلی- ابعاد صفحه ارائه را از قبل بیابید و تنظیم کنید. این مساله می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

حل و فصل مناقشات
پاورپوینت 2016 همکاری را راحت تر می کند. وقتی دو نفر یا تعداد بیشتری روی یک اسلاید کار می کنند، می تواند باعث شود که تغییرات جزئی در اسلاید ها ایجاد شود. قابلیت حل تناقضات به صورت خودکار بالا می آید و دو اسلاید را به صورت پهلو به پهلو نشان می دهد. آن ها را به صورت بصری مقایسه می کند، بهترین را انتخاب می کند و باعث هماهنگی تیم می شود.

نکات قدیمی را در ارائه های خود به کار ببرید
ارائه دادن جلو حضار کاری قدیمی است. ویژگی های جدید ناگهان روش آماده سازی شما را برای ارائه دادن تغییر نخواهد داد، فقط روند آن را کمی ساده تر می کند.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید