ادعای جدید اسنودن درباره هک شدن پهپادهای خاورمیانه توسط سازمان جاسوسی انگلیس

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
به گزارش خبرآنلاین، طبق سند جدید سازمان GCHQ با دستیاری NSA آمریکا، توانسته سیگنال‌های ویدئویی ارسالی توسط پهپادهای ساخت خاورمیانه را هک کرده و یک نسخه از آن را هنگام نقل‌وانتقال دیتا کپی کند. این سازمان ادعا کرده که حتی هنگام شلیک موشک از یکی از پهپادها (متعلق به رژیم صهیونیستی) نیز دیتا را از آن خودکرده است. (بر اساس عکس منتشرشده)عملیات موسوم به Anarchist توسط GCHQ و NSA با استفاده از نرم‌افزار اوپن سورس Image Magick انجام‌شده و برای شکستن سیگنال‌های ماهواره‌ای نیز از ابزار موسوم به antisky ساخت دکتر مارکوس کوهن، استاد دانشگاه کمبریج، بهره بگیرد.

تجهیزات جاسوسی در پایگاه نظامی سلطنتی انگلیس مستقر در بلندی‌های ترودوس قبرس نصب‌شده و نزدیک کوه اولیمپوس امواج ماهواره و رادیویی در شرق مدیترانه رصد شده است.

بنابراین تمام پهپادهای به پرواز درآمده در منطقه فلسطین اشغالی، سوریه، لبنان، ترکیه، مصر و شمال افریقا کاملاً رصد شده است.

بر این اساس پهپاد صهیونیستی IAI Heron که رنج 350 کیلومتری را تا 40 ساعت جواب می‌دهد، همچنین پهپاد ابابیل 3 که در سوریه و لبنان فعالیت دارند؛ از این عملیات در امان نمانده و مطابق تصاویر زیر هک شده‌اند.

تصویر هک شدن ابابیل 3 مربوط به مارس 2012 هنگامی است که ارتش سوریه از این پهپاد برای  عملیات شناسایی استفاده کرده  است. همچنین هک پهپادهای سطح پایین عراقی نیز طبق این سند با نرم‌افزار 26 دلاری موسوم به SkyGrabber هک شده است.

هنوز مقامات رسمی در خاورمیانه درباره این ادعا واکنشی نشان نداده‌اند.

تصویر هک شده از ابابیل 3 در سوریه (عکس زیر)

تصویر هک شده از پهپاد صهیونیستی IAI Heron که در سمت چپ خود موشک حمل می‌کند(تصویر زیر)

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید