خداحافظی از واتساپ تا پایان 2016

   
نام نویسنده:
 شنبه 8 اسفند 94 ساعت: 14:12:11

خب هرچیزی پایانی دارد و پایان دهی به پشتیبانی این سیستم عامل های قدیمی نیز استثنا نیست . خبرهای منتشر شده بیانگر این مطلب هستند که واتساپ در نظر دارد در سال 2017 دیگر سیستم عامل های بلک بری ( و همچنین بلک بری 10 ) ، نوکیا S40 ، نوکیا سیمبین S60 ، اندروید 2.1 ، اندروید 2.2 و ویندوز فون 7.1 را پشتیبانی نکند .

تصمیم واتساپ مبنی بر پایان دهی به پشتیبانی این سیستم عامل های قدیمی چندان غیرعقلانی نیست اما آنچه باعث تعجب همگان شده است این است که سیستم عامل بلک بری نیز در این لیست سیاه قرار دارد . البته علت این امر شاید خود بلک بری باشد که در چند ماه گذشته بارها اعلام کرده است که دیگر نمی خواهد در ساخت گوشی های خود از سیستم عامل بلک بری استفاده کند و در نظر دارد به سیستم عامل اندروید روی آورد .

تیم واتساپ در سایت خود نوشته است : " دستگاه هایی که به این سیستم عامل ها مجهز می باشند بخش مهمی از تاریخچه واتساپ را تشکیل می دهند اما این گوشی ها دیگر نمی توانند قابلیت هایی را که واتساپ در آینده می خواهد در اختیار کاربران بگذارد را پشتیبانی کنند . اتخاذ چنین تصمیمی کار ساده ای نبود با وجود این برای این که کاربران راحت تر بتوانند با دوستان ، خانواده و یا افرادی که از واتساپ استفاده می کنند در تماس باشند ، چنین کاری باید صورت بگیرد . "

به کاربرانی که از این پلت فرم ها استفاده می کنند توصیه می شود که گوشی های جدید تری بخرند !

سازندگان این نرم افزار اعلام کرده اند که کاربرانی که از گوشی هایی با سیستم عامل های فوق استفاده می کنند باید تا قبل از شروع سال 2017 گوشی های خود را با دستگاه های جدید اندروید ، ویندوز فون و یا آیفون جایگزین کنند تا بتوانند از واتساپ و خدمات آن بهره ببرند . متاسفانه تعداد نرم افزارهای پیام رسان محبوبی که هنوز برخی از این پلت فرم ها را پشتیبانی می کنند زیاد نیست .

کاربران بلک بری زودتر می توانند جایگزین هایی را برای دستگاه های خود پیدا کنند . BBM ( پیام رسان بلک بری ) یک راهکار برای آن دسته از کاربرانی می باشد که تحت تاثیر تصمیم فوق قرار می گیرند البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که نرم افزارهای زیادی برای سیستم عامل بلک بری وجود دارد که می توانند ویژگی هایی نظیر قابلیت های نرم افزار واتساپ را در اختیار کاربران بگذارند .

می توانید برای پیگیری راحت تر اخبار به کانال تلگرام ما ملحق شوید .

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید