موانع بزرگ سد راه خودرو های بدون سرنشین

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 25 اسفند 94 ساعت: 18:00:25

google self driving car 5 2 1200x0

با توجه به سخنان وزیر ارتباطات و حمل و نقل ایالات متحده آنتونی فاکس (Anthony Foxx) در روز جمعه، خودرو های بدون سرنشین در حال ایجاد انقلابی در فناوری خودکار هستند که پتانسیل نجات جان هزاران نفر را دارند. در حالی که وسایل نقلیه مستقل، با طرح های انطباق راننده شباهت هایی با مدل فعلی خودرو ها دارند، اما با تعدادی موانع نظارتی مواجه شده اند. با توجه به سخنان وزارت بزرگراه و اداره ی ایمنی ترافیک ملی حمل و نقل، طراحی هایی که کتنرل را برای رانندگان انسانی حذف کرده اند، چالش های بزرگتری را پیش رو دارند.در حالی که وسایل نقلیه ی مستقل ممکن است جان بسیاری را نجات دهند، دولت به ایجاد دستور العمل هایی برای تولید کنندگان پرداخته است تا به وضوح مشخص کند که چه انتظاری از عملکرد وسایل نقلیه ی خودکار دارد؛ آن ها می خواهند نه تنها با خیال راحت، بلکه با خیالی راحت تر در جاده ها حرکت کنند. فاکس می گوید: در نشست هایی با NHTSA در دو ملاقات بهاره (در واشنگتون دی سی و کالیفرنیا) قصد جمع آوری اطلاعات در مورد ایمنی وسایل نقلیه برای کامیون خودکار را داریم.
با این حال داستان برای وسایل نقلیه بدون راننده انسان در اذهان عوام نقش نبسته است؛ به طور مثال یک اتومبیل بدون فرمان یا پدال گاز! برای این گونه طراحی ها قسمت اورژانسی باید کار های بیشتری انجام دهد تا ایمنی نوآوری های جدید را تضمین کند. همچنین ما یادگیری از ذی نفعان را در این راستا آغاز کرده ایم. این را مدیر NHTSA مارک روسکایند (Mark Rosekind) می گوید.
این ممکن است مانند علاقه به امثال Alphabet است که چشم دوخته و منتظر وسایل نقلیه مستقل از کنترل انسانی است.
در ماه گذشته NHTSA به گوگل گفت: یک ماشین خودکار بدون نیاز به راننده می تواند به خودی یک راننده محسوب شود.
در سراسر تالاب در بریتانیا، وسایل نقلیه ی سنگین در مرحله ی آزمایش قرار گرفته اند. به گزارش رویترز محاکمه ی ماشین های بدون سرنشین به منظور استفاده از آن ها در بزرگراه ها در سال 2017 انجام خواهد شد، تا به آن ها اجازه ی تردد در خیابان های انگلیس را تا سال 2020 بدهد.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید