همه پیام های واتساپ کاملا رمز بندی می شوند !

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 18 فروردین 95 ساعت: 17:41:26

پیام های بیش از یک میلیارد کاربر در سر تا سر زمین به طور پیوسته رمز بندی می شود !
واتساپ ، یکی از سرویس های ارتباطی محبوب دنیای دیجیتال ، اعلام کرده است که همه پیام های قابل ارسال از طریق نرم افزار خود را رمز بندی می کند . شرکت اوپن ویسپر سیستم (Open Whisper Systems) بر روی ساخت فناوری های ایمن و پیشرفته ارتباطی کار می کند . این سازنده از سال گذشته همکاری همه جانبه ای را با واتساپ به منظور رمزبندی پیغام های قابل ارسال از طریق این سرویس شروع کرده است . امروز کاربران واتساپ پیامی را مبنی بر ایمن شدن پیغام های خود دریافت می کنند . 
این خبر در زمان حساسی منتشر شد زیرا اپل و اف بی آی به مدت چند روز با یکدیگر در مورد موضوع باز کردن رمز بندی اطلاعات گوشی آیفون 5c یکی از مجرمان نزاع داشتند تا این که اف بی آی اعلام کرد که برای باز کردن اطلاعات نیازی به کمک اپل ندارد . اپل علت مخالفت خود را غیر قانونی بودن درخواست اف بی آی اعلام کرده است . 
هم اکنون واتساپ ، دومین نرم افزار پیام رسان محبوب جهان ، هم اعلام کرده است که می خواهد به گونه ای مشابه پیام های کاربران خود را رمز بندی کند . ظاهرا اف بی آی در مورد این اقدام هم عکس العمل نشان داده است . 
فیس بوک در سال 2014 واتساپ را با پرداخت مبلغ 19 میلیارد دلار خریداری کرد تا بتواند درآمد خوبی را از طریق 450 میلیون کاربر این نرم افزار کسب کند . امروزه بیش از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان از این نرم افزار استفاده می کنند . واتساپ از ماه نوامبر سال 2014 اعلام کرد که در نظر دارد رمز بندی پیام ها را شروع کند . این برنامه ابتدا برای پیام های متنی پلت فرم اندروید شروع شد . این احتمال وجود دارد که تروریست ها از واتساپ و تلگرام برای هماهنگ کردن حملات انجام شده در پاریس استفاده کرده باشند . 
برایان اکتون ، یکی از موسسان واتساپ ، گفته است : " ساختن محصولات ایمن با هدف امن تر کردن جهان صورت می گیرد اگرچه که برخی از نهاد های اجرا کننده قانون مخالف این قضیه هستند . داشن کانال های ارتباطی ایمن شاید به خلافکاران و مجرمان کمک کند تا در مورد نقشه های خود برنامه ریزی کنند اما پزشکان و تاجران را هم قادر می سازد تا بدون هیچ گونه ترسی از فاش شدن اطلاعات سری و حساس ، مکالمه های خود را داشته باشند . "  
 

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید