دیتاسنتر های گوگل چگونه کار میکند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 29 فروردین 95 ساعت: 13:59:17

اولین چیزی که با آن مواجه می‌شوید گیت‌های امنیتی است که در حالت معمول حتی برای کارمندان گوگل نیز قفل هستند. پس از آن با تمام راهکارهای امنیتی موجود برای یک مراقبت ۲۴ ساعته در طول هفته آشنا می‌شوید. همانند بسیاری از دیتاسنترهای مدرن، راهکارهای احراز هویت دوگانه، علاوه بر محدودیت‌های فیزیکی مانند قفل و گیت در نظر گرفته شده که گوگل برای این منظور از اسکنر عنبیه چشم به عنوان بخشی از فرایند احراز هویت، بهره گرفته است.

با مشاهده‌ی این ویدیو می‌توانید به طور اجمالی با ساختمان یک دیتاسنتر بزرگ آشنا شوید. در مصاحبه‌ای با ویرجیانا، یکی از مسئولان شبکه، وی می‌گوید که این ساختمان می‌تواند از ۷۵,۰۰۰ دستگاه با حجم انتقال داده‌ای بیش از یک پتابایت پشتیبانی کند.

 در ادامه آنها اطلاعاتی در رابطه با چگونگی حذف اطلاعات و درایوها از سیستم ارائه می‌دهند؛ فرایندی که ابتدا با WIPE درایو (فرایندی که طی آن حجم زیادی از اطلاعات اتفاقی بارها و بارها روی درایو نوشته و پاک می‌شوند تا امکان ریکاوری اطلاعات از روی آن به صفر نزدیک شود) شروع شده و سپس با خرد شدن توسط دستگاهی شبیه به چوب خردکن که البته اختصاصا برای خرد کردن هارد دیسک‌ها ساخته شده است، ادامه می‌یابد.

در ادامه نگاهی به این بازدید جذاب داشته باشید و خود، عظمت گوگل و راهکارهایش را در زمینه‌ی نگهداری از اطلاعات این کمپانی و مشتریانش مشاهده کنید. این ویدیو حاوی پیام‌های تبلیغاتی برای پلتفرم ابری گوگل است و از همین رو احتمالا کمی جذاب‌تر از واقعیت نیز به نظر برسد!
با توضیحاتی که در بالا داده شده حتما ویدئوی زیر رو تماشا کنید و لذت ببرید

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید