تراشه ی 820 Snapdragon شرکت Qualcomm، ارزیابی شد

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
  با وجود تمامی مسایل مربوط به گرم شدن که بر فروش SoC 810 Snapdragon شرکت Qualcom تاثیر گذاشته بودند، جای تعجبی نیست تمامی چشم ها به سوی تراشه بعدی Qualcomm دوخته شده است. این تراشه همان Snapdragon 820 است. همین دیروز بود که در اینجا و درباره ی مشخصات احتمالی این تراشه از جمله هسته های 64 بیتی آن که به صورت سفارشی ساخته شده صحبت نمودیم. این هسته های 64 بیتی کایرو نام داشته و با سرعت 3GHz کلاک می زنند.

به نظر می رسد که قرار است Snapdragon 820 با استفاده از تکنولوژی تولید گره 14nm ی سامسونگ تولید گردد. این همان روالی است که سامسونگ به کمک آن Samsung Exynos 7420 را تولید نموده و از آن برای Samsung Galaxy S6 و Samsung Galaxy S6 edge استفاده نموده است.


Snapdragon 820 در معرض تست بنچمارک Geekbench قرار گرفته و در حالت تک هسته ای توانسته است امتیازی معادل 1732 را کسب نماید. در حالت چند هسته ای امتیاز آن 4970 بوده است. اولین تست در حالت تک هسته ای توانست رکورد Samsung Galaxy S6 که از Exynos 7420 بهره می گیرد را بشکند و با امتیاز 1227 امتیازی هم اندازه ی یک دستگاه که از Snapdragon 810 بهره می گیرد را کسب نماید.


در تست چند هسته ای این تراشه توانسته از با کسب امتیاز 4970 از جد خود پیشی گرفته ولی نتوانست Exynos 7420 را شکست بدهد. سونی، HTC و Xiaomi اولین تولید کنندگان هستند که برای استفاده از این تراشه در گوشی های خود صف کشیده اند، گوشی هایی که از این تراشه بهره می گیرند احتمالاً تا ابتدای پاییز امسال وارد بازار خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید