امشب، ایستگاه فضایی ناسا در آسمان ایران/ایستگاه فضایی را ساعت 20:18 بدون تلسکوپ ببینید

   
نام نویسنده:
 جمعه 3 اردیبهشت 95 ساعت: 20:15:53

به گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان ، یکی از ماهواره‌های بسیار جذاب برای تماشا، ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) است. ایستگاه فضایی بین‌المللی، سازه‌ای به اندازه‌ی یک زمین فوتبال با پنل‌های خورشیدی بزرگ است که در فاصله‌ی حدود ۴۰۰ کیلومتری زمین گردش می‌کند و تقریبا هر ۹۰ دقیقه یک بار به دور این سیاره می‌گردد.

اکنون به طور دائم، فضانوردانی در ایستگاه زندگی و کار می‌کنند. این سازه چنان بزرگ است که گاهی اوقات می‌توان آن را مثل ستاره‌ای به شدت پرنور و در حد روشنایی سیاره‌ی زهره در آسمان مشاهده کرد. ایستگاه فضایی معمولا قوس خیلی بزرگی را در آسمان طی می‌کند.

ایستگاه فضایی ایستگاه فضایی بین المللی ناسا مانند یک هواپیما و یا یک ستاره بسیار روشن در حال حرکت درآسمان دیده می شود ولی مانند ستاره ها چشمک نمی زند و مانند هواپیما به یکباره تغییر جهت نمی دهد  اما سرعت حرکت آن به طور قابل توجهی سریع تر از یک هواپیما معمولی (سرعت هواپیما به طور کلی در حدود 600 مایل در ساعت ؛ سرعت ایستگاه فضایی در حدود 17500 مایل در ساعت) است.

گفتنی است، اگر برای اولین بار تصمیم دارید این اتفاق زیبا را مشاهده کنید دقایقی قبل از عبور ایستگاه فضایی به پشت بام یا مکانی که کم نور  است و آلودگی نوری کمتری دارد بروید و آسمان را نظاره کنید، اگر دوربین چشمی قوی دارید حتما همراه خود ببرید تا با دقت بیشتری این پدیده زیبا را مشاهده کنید.

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید