راهکارهایی برای تشخیص آیفون اصل از تقلبی+ آموزش

   
نام نویسنده:
 جمعه 10 اردیبهشت 95 ساعت: 17:40:58

در هنگام خرید گوشی آيفون باید به چه مواردی دقت کنیم ؟‌

اولین موردی که باید در هنگام خرید گوشی آیفون دقت کنید پلمپ بودن گوشی می باشد ، متاسفانه دیده شده است که بسیاری از فروشندگان پس از باز کزدن پلمپ گوشی و برداشتن لوازم اصلی آن و قرار دادن لوازم جانبی غیر اصلی که سود سرشاری نصیبشان می شود، آن را مجددا پلمپ می کنند .
راه تشخیص این مورد داشتن تجربه کافی است ، البته باید ذکر کنیم که پلمپ‌های گوشی های اصلی بسیار تمیز و بدون داشتن هوا می باشد . به عکس‌های پایین که تفاوت این 2 را نمایش میدهد دقت کنید .
 


 

پس از روشن کردن باید حتما گوشی مراحل رجیستر شدن و فعال شدن گوشی را طی کند که به 17 زبان مختلف به شما " سلام " خواهد شد . در طی مراحل رجیستر شدن باید حتما گوشی به اینترنت وصل شود ، این پروسه حدودا 5 دقیقه زمان خواهد برد . ترجیحا این کار را خودتان انجام دهید و از فروشنده برای انجام مراحل کمک بگیرید .
 


از کجا بفهمیم که وسایل داخل جعبه آيفون اصلی است ؟‌

پس از روشن شدن گوشی باید از اصلی بودن قطعات داخلی آیفون اطمینان حاصل کنید . این قطعات شامل : کابل ؛ شارژر ؛ هندزفری می باشد .

تسخیص اصلی بودن کابل آيفون را مطالعه کنید ، همچنین می توانید ویدیو و خبر اصلی بودن کابل و یا تقلبی بودن آن را ببینید .

تشخصیص اصلی بودن شارژر آيفون خریداری شده

برای تشخیص هندزفری اصلی هم باید به بسته بندی آن و کیفیت آن توجه کنید .
 
روشن نشدن گوشی پیش از خرید  :

باید دقت کنید که گوشی شما به هیچ عنوان قبل از خرید روشن نکرده باشند، حتی بهانه‌های تست در لب مرز را هم قبول نکنید . این بهانه تا به حال سر خیلی از افراد آمده است و آن ها با پرداخت پول گوشی نو گوشی دست دوم تحویل گرفته‌اند .

دقت کنید که علت این کار را نیز چک کردن آنتن و جواب دادن سیم کارت ایران روی گوشی‌هایشان بیان می کنند .بهتر است بدانید  اپل دو نوع گوشی برای فروش دارد که به مدل لاک  فکتوری و آنلاک فکتوری تقسیم می شود ، و شما هزینه گوشی آنلاک را پرداخت کرده‌اید که این بدان معناست که سیم کارت ایران هم باید توسط گوشی آیفون پوشش داده شود . بنابرین سیم کارت ابران هم باید به صورت پیش فرض آنتن دهی داشته باشد .

برای اینکار می توانید حتی قبل از روشن شدن گوشی شماره سریال آن را در سایت اپل وارد کنید و آن را چک کنید . شماره سریال گوشی پشت جعبه آن می باشد. اما اگر گوشی را روشن کرده‌اید می توانید از داخل تنظیمات به آن دسترسی داشته باشید .

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


  • ارش گلستان
    2016-04-30 10:36:26

    مرسی شک منو برطرف کردی الان مطمئن شدم گوشی اصل اصله

    پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید