آتش‌ گرفتن گلکسی S6 دقایقی پس از شارژ

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 13 اردیبهشت 95 ساعت: 11:44:26

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که شاهد آتش گرفتن گوشی‌های تراز اول آن هم بدون اینکه از آنها استفاده شود هستیم. البته در بیشتر موارد استفاده از شارژرهای غیر استاندارد و قرار گرفتن گوشی در معرض حرارت زیاد باعث آتش گرفتن گوشی می‌شود.

در این بین یکی دیگر از کاربران انجمن رددیت نیز توضیح قابل قبولی برای این آتش سوزی مطرح می‌کند. وی مدعی است چنین حادثه‌ای برای گلکسی اس ۴ وی اتفاق افتاده است. این کاربر نیز گوشی خود را در تخت خواب قرار داده بود. جالب اینجاست که برای شارژ این گوشی گلکسی اس ۴ نیز از شارژر سامسونگ مربوط به یک گوشی دیگر استفاده شده بود.

در این بین قرار دادن گوشی در حال شارژ روی تختخواب نیز می‌تواند یکی از علت‌های مشتعل شدن گوشی باشد چرا که گوشی در حین شارژ داغ می‌شود در صورتی که جایی برای گردش هوا و سرد کردن آن وجود ندارد.

به این ترتیب ممکن است گلکسی اس ۶ اج پلاس نیز به دلیل مشکلات گرمایی طعمه حریق شده باشد، البته استفاده از شارژر گلکسی اس ۳ نیز برای شارژ این گوشی قدرتمند کافی نیست. از طرف دیگر ممکن است این شارژر قدیمی در دراز مدت صدمه دیده و ناقص کار کند. لازم به ذکر است که مالک گوشی تاکنون با سامسونگ تماسی در این زمینه برقرار نکرده است.

همان‌‌گونه که در ابتدا ذکر شد حریق گوشی در اثر شارژ، پیش از این نیز صورت گرفته است، حدود دو سال پیش تبلت گلکسی سامسونگِ کودک ۹ ساله‌ای به صورت ناگهانی بیش از حد گرم شد و آتش گرفت. خوشبختانه در این حادثه به کودک صدمه‌ای وارد نشد چرا که سریعا تبلت مشتعل را بر روی زمین انداخت، اما خانواده این کودک سریعا سامسونگ را در جریان این حادثه قرار دادند.

در مجموع باید گفت این حوادث به اندازه‌ای نادر هستند که زیاد جای نگرانی وجود ندارد. اما کاربران نیز بهتر است که برای شارژ گوشی یا تبلت خود از تجهیزات استاندارد و مناسب دستگاه استفاده کنند، از طرف دیگر از قرار دادن آن بر روی تشت تخت خواب نیز خودداری کنند.

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید