ad blocker در مرورگر Opera Mini پلت فرم اندروید !

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 15 اردیبهشت 95 ساعت: 22:40:09

اپرا مینی برای محدودیت های گوشی های موبایل و اتصالات اینترنت آهسته و محدود ساخته شده است . این مرورگر فناوری متراکم سازی داده ها را در خود دارد که آن را قادر می سازد تا در مقایسه با مرورگرهای قدیمی موبایل مانند کروم و یا مرورگرهای معمولی اپرای اندروید ، مطالب موجود در وب سایت ها را سریع تر و در پهنای باند کمتری باز کند . 

به دلیل اضافه شدن قابلیت مسدود سازی پیام های تبلیغاتی اپرا مینی هم اکنون می تواند صفحات وب را حتی با سرعت بالاتری باز کند . اپرا اعلام کرده است که فعال کردن قابلیت مسدود سازی تبلیغات باعث می شود که سرعت بارگزاری اطلاعات تا 40 درصد افزایش یابد . مسدود شدن تبلیغات و پیام های مشابه همچنین باعث می شود که کاربران بتوانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند . 

در حالی که در مرورگرهای دیگر قابلیت مسدودسازی تبلیغات را باید پس از انجام دادن فرآیندهای پیچیده ای فعال کرد ، در اپرا کاربر به راحتی می تواند این قابلیت را به اختیار خود فعال و یا غیرفعال سازد . 

این ویژگی قرار است برای مرورگر دسکتاپ این برند نیز ارائه شود . اپرا هنوز اطلاعاتی را در مورد زمان عرضه این قابلیت برای مرورگرهای اندروید خود منتشر نکرده است .

اپرا مینی هم اکنون با داشتن قابلیت مسدود سازی پیام های تبلیغاتی می تواند در کنار مرورگر اینترنت سامسونگ بایستد ؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که نرم افزار مرورگر سامسونگ تنها یک API مسدود کننده پیام های تبلیغاتی را ارائه می کند و به همین دلیل کاربران مجبور هستند که یک plug-in جدا مانند Adblock Fast را نیز نصب کنند .

مسئله مسدود کردن پیام های تبلیغاتی یک مسئل بغرنج است زیرا از یک طرف کاربران حق دارند که از شر پیام های تبلیغاتی آسوده شوند و از طرف دیگر نیز سازندگان مطالب مجبور هستند که فضای پیام های تبلیغاتی را به متقاضیان بفروشند تا بتوانند مطالب خود را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار دهند و همچنان در دایره کسب و کار خود باقی بمانند . 

سازنده نروژی اپرا با راه اندازی و عرضه این مرورگر پیشنهاد های خریدی را از طرف گروهی از سرمایه گذاران چینی مانند کیهو 360 (  Qihoo 360) ، سازنده نرم افزار محبوب 360 سکیوریتی (360 Security  ) برای پلت فرم اندروید ، دریافت کرد . در حال حاضر به نظر می رسد که اپرا تصمیم گرفته است که محصولات اصلی خود مانند اپرا مینی و اپرا مکس را به روز رسانی کند و ظاهرا معامله ای بین این دو سازنده بزرگ شکل نگرفته است .  

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید