پوست "ماهی مرکب " به کمک تغییر رنگ گجت ها می آید

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 14 تیر 94 ساعت: 12:09:16مرکب ماهی نوعی آبزی است که چندین گونه ی متفاوت دارند. ویژگی مرکب ماهی یا اسکوئید سر ایشان است که به صورت دوشاخه‌ ای قرینه است. آن‌ها نرم تنانی از خانواده اختاپوس ها هستند.طول انواع غول پیکر آنها به ۱۳ متر می‌رسد

220px-Loligo opalescensاگر دانشمندان بتوانند این پروتئین را به صورت مصنوعی در آزمایشگاه ها بسازند،می توان به طور لحظه ای رنگ دستگاه یا لباسی که در آن از این پروتیئن ها استفاده شده است،تغییر داد.
اگر دانشمندان به این تکنولوژی دست پیدا کنند می توان از آن در استتار کردن و نامرئی شدن استفاده کرد.همانند شنل هری پاتر که با آن پنهان میشد.

 

harry-potter-invisibility-cloak

محققان علاوه بر تلاش برای یافتن راهی برای تولید مصنوعی این پروتئین ها به دنبال کنترل تغییر رنگ ها هم هستند تا متوجه شوند که چگونه می توان رنگ ها را در یک حالت نگه داشت.
این تکنولوژی اگر ممکن شود همانند دیگر تکنولوژی ها انسان را به فکر فرو می برد که آیا تکنولوژی مفیدی است یا خطرناک.
هر تکنولوژی به نوبه خود فواید و ضررهایی دارد و باید بدانیم که چطور از آن استفاده کنیم و استفاده از آن تکنولوژی مطابق حقوق و اخلاقیات اجتماعی و بشری باشد.هر تکنولوژی در بدو ورود ترس ها و نگرانی هایی به دنبال دارد مخصوصا در مواردی مانند این اگر بخواهند نادرست از آن استفاده کنند حتی بر ضد بشریت خواهد بود و گاهی هم برای بشر مفید.حتی ممکن اسنت زمانی که بحث امنیت و حریم خصوصی باشد این فناوری آسایش و امنیت را مختل کند.
به هر حال تا رسیدن به این تکنولوژی زمان زیادی مانده است.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید