برخی سرویس های گوگل برای کاربران ایرانی قابل دسترس شدند

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 26 اردیبهشت 95 ساعت: 11:19:26

گوگل آنالیتکس سرویس گزارش و آماردهی وب‌سایت‌ها می‌باشد و در حقیقت برای کاربرانی که مدیر سایت هستند کاربرد دارد. مدیران وب‌سایت‌ها از طریق این سرویس می‌توانند اطلاعات مفید و کاملی از میزان بازدید و جستجوی کاربران خود بدست آورند. این سرویس همچنین امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، فعالیت‌های کاربران، مدت زمان حضور آن‌ها در سایت و …  را فراهم می‌آورد. به این ترتیب، اطلاعات وسیعی در اختیار مدیران سایت‌ها قرار خواهد گرفت.
این سایت که متعلق به گوگل است از سال 2012 به بهانه تحریم‌ها به روی وب مسترهای ایرانی بسته‌شده بود.
سرویس گوگل دولوپرز نیز مختص توسعه دهندگان و برنامه نویسان بوده و حال با در دسترس قرار گرفتن این سرویس، کاربران ایرانی می توانند از امکانات آن استفاده نمایند.
این سرویس‌ها تقریبا از چهار سال پیش یعنی نیمه‌ی اول سال 2012 برای کاربران ایرانی مسدود شدند و افراد با آی‌پی ایران دیگر نمی‌توانستند وارد این سایت‌ها شوند. اما امروز این محدودیت برداشته شده و امکان استفاده‌ی مجدد از سرویس گوگل آنالیتکس و گوگل دولوپرز برای کاربران ایرانی فراهم گشته است. با این وجود تا این لحظه گوگل هیچ گونه اطلاعیه‌ای در رابطه با برداشته شدن این محدودیت، موقتی بودن و یا دائمی بودن آن ارائه نکرده است. اما با این حال باید امیدوار بود که با تداوم این امر، برداشته شدن محدودیت دیگر سرویس‌های این کمپانی از جمله گوگل ادسنس نیز فراهم شود

 

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید