دستبندی که ولخرجی کنید شوک 225 ولت نثارتان می‌کند!/راه حل جدید برای ترک عادت‌های بد

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 3 خرداد 95 ساعت: 18:08:14

در واقع اين دستبند ساخت شركت Pavlok براي ترك عادت‌هاي نامناسب طراحي شده است اما اكنون با همكاري يك موسسه فناوري در انگليس مي‌تواند به درمان مشكل ولخرجي و ترك عادت خريدهاي بي‌مورد كمك كند. كاربران با بستن اين دستنبد بايد در حساب بانكي خود محدوديت خريد را مشخص كنند. موسسه «محيط هوشمند» در اين پروژه همكاري نزديكي با شركت  Pavlokداشته است.

دستبند الکتریکی با اتصال بی‌سیم به حساب بانکی در صورتی که موجودی حساب با توجه به تاریخ واریز حقوق و مخارج ماه جاری از حد معینی کمتر شود در هنگام خرید مجدد، یک شوک الکتریکی خفیف به مچ دست وارد می‌کند.طراحان اين دستبند مي‌گويند شوك وارد شده به صورت لحظه‌اي وحشت آور نيست اما به فرد هشداري جدي مي‌دهد.

با طراحی نرم‌افزار جدید براي موبايل يا تبلت و  اتصال به آن می‌توان عادت ولخرجی یا خرید بدون نیاز را اصلاح کرد. به این صورت که در هنگام خرید ضروری یا انجام رفتارهای مناسب، دستبند با تولید پالس‌های الکتریکی بسیار ضعیف باعث پایدار شدن یک رفتار می‌شود اما در حالتی که کاربر رفتار نامناسب مثل پرخوری یا ولخرجی را انجام دهد، دستبند با تولید شوک الکتریکی باعث ناراحتی کاربر شده و او را از انجام مجدد آن رفتار منع می‌کند.

ترك سيگار،اعتياد به بازي‌هاي يارانه‌اي و كنار گذاشتن پرخوري از مواردي است كه اين دو شركت امكان آن را فعلا فراهم كرده‌اند.

 

منبع: خبر آنلاین

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید