ورود خودران‌ها به ناوگان حمل و نقل لندن

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 4 خرداد 95 ساعت: 19:42:45

این پروژه در حال حاضر مشغول آماده کردن پادهایی (به این نوع خاص از طراحی خودروها پاد گفته می‌شود) است که قادر است مسافران را به‌صورت خودگردان بدون این‌که راننده‌ای در کار باشد در لندن جا‌به‌جا کند.

این پادها هم‌اکنون در فرودگاه هیتروی لندن به‌کار گرفته شده‌اند. پس می‌توان گفت که تست‌های جدید ارتباطی به خود فناوری ندارد بلکه هدف آن بیشتر شناخت بازتاب و عکس العمل‌های محیط در قبال پادهای بدون راننده است. اولتراپادهای تمام الکتریک در فرودگاه هیترو در مسیرهای مشخصی حرکت می‌کنند تا مسافران را از نقطه‌ای به نقطه دیگر در این فرودگاه پرترافیک و پرازدحام ببرند. آزمایشگاه تحقیقات حمل و نقل با مجموعه‌‌های Westfield Sportxcars و «اکسبوتیکا» همکاری می‌کند. «اکسبوتیکا» شاخه‌ای از گروه روباتیک موبایل از دانشگاه آکسفورد است. هدف آن‌ها از این همکاری آماده سازی اولتراپادها برای محیط واقعی است.

 

 

گرینویچ از هر نظر بهترین منطقه برای تست این پادها است چون همیشه در آن دسته‌هایی از مردم و دوچرخه‌سواران در حال تردد هستند. متقاضیان شرکت در این پروژه قبل و بعد از تست‌ها مورد مصاحبه قرار می‌گیرند. هدف محققان کسب نظر کسانی است که تجربه موفق یا ناموفق سفر بدون راننده را پشت سر گذاشته‌اند.

«نیک رید» مدیر آزمایشگاه می‌گوید: این فرصت خوب و فوق‌العاده‌ای برای شهروندان است تا از نزدیک با این مفهوم آشنا شوند و حس کنند که حرکت با این ماشین‌های خودکار بدون آن‌که راننده‌ای آن‌ها را هدایت کند چگونه است. بعد از آن است که می‌توانند مشخص کنند آیا این ایده را دوست دارند یا نه. آیا می‌توانند به آن اعتماد کنند؟ آیا می‌توانند آن را به‌عنوان یک سرویس و خدمت عمومی در شهر بپذیرند؟

تمام تحقیقات مربوط به ماشین‌های بدون راننده در کشور انگلستان توسط دولت بریتانیا حمایت می‌شود. سرمایه‌ای که دولت برای این کار در نظر گرفته چیزی حدود ۸ میلیون پوند برابر با 11.5 میلیون دلار است. هنوز مشخص نیست که اولتراپاد چه زمانی به پرواز درمی‌آید. برای علاقمندان شرکت در این رویداد امکان ثبت‌نام درنظر گرفته شده است. نکته جالب این پروژه استعلام نظر کسانی است که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند در برنامه‌های فوق حضور فیزیکی داشته باشند. اما از آن‌جایی‌که میزان علاقمندی عمومی رو به افزایش است و موفقیت‌ها یکی پس از دیگری به ثبت می‌رسند احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور هر چه بیشتر ماشین‌های بدون راننده و گزینه‌های حمل و نقل بیشتری در لندن خواهیم بود.

این سیستم در آمریکا در حال انجام است و حالا قرار است انگلیس هم به این سیستم رأی مثبت بدهد.

 

 

منبع: شبکه

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید