این کامیون عضلانی قهرمان دنیا می شود

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 18 خرداد 95 ساعت: 16:08:09

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت روسی «کاماز» کامیون جدید و پیشرفته ای ساخته که هدف اصلی آن قهرمانی در رقابتهای سال آینده رالی داکار است.

این کامیون قدرتمند از توان موتوری قابل توجه ۹۸۰ اسب بخار برخوردار است و شرکت سازنده مدعی شده که برنده چهاردهمین دوره رالی داکار در بخش خودروهای سنگین خواهد شد.

در این مدل جدید و برخلاف سنت فعلی تعبیه کابین راننده در قسمت جلو، مهندسان شرکت کاماز این بخش را که در واقع مرکز کنترل کامیون محسوب می شود کمی عقبتر قرار داده اند. در واقع این ابتکارعمل با هدف ارتقای عملکرد کامیون و راحتی هرچه بیشتر راننده صورت گرفته است.

کارشناسان این خودروی سنگین را نوعی کامیون عضلانی به شمار می آورند که در زمره قدرتمندترین کامیونهای جهان قرار می گیرد.

قرار گرفتن کابین این کامیون کمی عقبتر از مدلهای فعلی با این هدف صورت گرفته که شوکهای ناشی از برخورد با سطوح سخت به راننده و سرنشینان آن منتقل نشود. از آن گذشته مانوردهی کامیون به واسطه توزیع وزن کابین در سراسر آن بهبود یافته است.

شرکت کاماز اعلام کرده که این کامیون مجهز به موتور دیزلی ۱۲.۵ لیتری است که از جعبه دنده ۱۶ سرعته سود می برد. توان قابل توجهی که از این موتور تولید می شود به هر چهار چرخ آن منتقل می شود.

از نکات جالب توجه دیگر این کامیون می توان به باک بزرگ آن اشاره کرد که یکهزار لیتر گنجایش دارد. بدین ترتیب این کامیون می تواند رانندگی بی وقفه ای داشته باشد.

   

منبع: خبرگزاری جوان

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید