نمایشگر های ایسوس محافظی برای چشمان شما

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 15 تیر 95 ساعت: 14:00:00

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از روابط عمومی ایسوس، با کمک فناوری ASUS Eye Care یا فناوری محافظت از چشم که در نمایشگر‌های ایسوس بهینه سازی شده، تجربه مشاهده راحت نمایشگر و ایمنی چشمان تضمین ‌میشود.
امروزه دیگر تفاوتی ندارد که در محیط کار یا خانه باشیم، در هر حال ساعات زیادی را خیره به نمایشگر نگاه میکنیم و چشمانمان در برابر صدمات فیزیکی قرار میگیرد.
سبک زندگی دیجیتال امروز خطرات بسیاری را برای ما به همراه دارد، مخصوصا برای چشمان ما که مشکلات آن عموماً بازگشت ناپذیر و پرهزینه است. ایسوس قصد دارد با فناوری ASUS Eye Care از چشمان شما محافظت کند.

نور آبی اضافه، مضرات آن و راهکار ایسوس برای مقابله با آن
امواج نور فرابنفش در طول موج 455-415 نانومتر دارای انرژی بالایی هستند و میتوانند به چشمان شما یا به عبارت دقیق‌تر به عدسی و شبکیه چشم آسیب برسانند. امواج رنگ‌های آبی در میان طیف رنگ‌های مریی اثر گذاری بیشتری دارند و میتوانند مستقیما از چشمان شما عبور کنند که نتیجه آن نزدیک بینی و یا بیماری ماکولا (لکه زرد- شایع‌ترین علت کوری افراد میان‌سال و مسن) است.
نور آبی نمایشگر‌ها میتواند باعث آسیب، خستگی چشم، سردرد و اختلالات خواب شود. کودکان بیش از سایر گروه‌های سنی در معرض آسیب چشم قرار دارند، زیرا مایعات کریستالین عدسی چشم آنها تاثیر اندکی در فیلتر کردن نور‌های آبی مضر دارد؛ ضمن اینکه خطر بیماری ماکولا در میانسالی برای آنها بیشتر است.
محققان ایسوس پس از تلاش‌های مستمر برای اندازه‌گیری مقدار مناسب کاهش نور آبی برای کاربردهای مختلف در نهایت به طراحی ویژگی جدید کاهش نور آبی در بخش تنظیمات نمایشگر رسیدند. بواسطه یک منو کاربران میتوانند از میان چهار نوع فیلتر نور آبی در نمایشگر بنا به نوع کاربرد خود، بهترین را انتخاب کنند.

پرش تصویر و راهکار ایسوس برای جلوگیری از آن
پرش تصویر یا Flicker نتیجه روشن و خاموش شدن سریع LED موجود در صفحه نمایش است و بیشتر در زمان نور کم قابل مشاهده است. مشکلی که رخ میدهد منبسط و منقبض شدن دائمی مردمک چشم است که نتیجه آن خستگی، فشار به چشم و سر درد است.
فناوری ضد لرزش و پرش تصاویر ایسوس یا Flicker-Free از تنظیم فعال و هوشمند روشنایی نور ‌زمینه برای ارائه یک تجربه راحت نمایش استفاده میکند. تنظیم هوشمند نور زمینه از کاهش روشنایی صفحه نمایش که باعث فلاش‌های سریع نور زمینه میشود جلوگیری میکند. نمایشگر‌های ایسوس مجهز به تنظیم فعال و هوشمند نور ‌زمینه، چشمان شما را در برابر خستگی، سوزش و سردرد ناشی از خستگی چشم محافظت میکنند. این فناوری نمایشگری بدون لرزش و پرش را در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از آن میتوانید ساعت‌ها روی صفحات گسترده کار کنید، بازی کنید و به تماشای فیلم بپردازید.

منبع: ICTPRESS

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید