چگونه فضاهای ابری را امن کنیم؟

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 20 تیر 95 ساعت: 09:30:00

امنیت در فضاهای ابری، بسیار مهم است، و نباید از امنیت در این فضا غافل شد. باید بدانیم تهدیدات در فضاهای ابریرا بشناسیم و راه‌هایی را برای محافظت در مقابل تهدیدات به‌کار گیریم. هکر‌ها از طریق حملات می‌توانند به فضاهای ابری شما نفوذ کنند و به اطلاعات و فایل‌های شما دسترسی پیدا کنند. تروجان‌ها، ویروس‌ها، باگ‌ها، و حملات سایبری همه و همه می‌توانند تهدیدی برای به خطر افتاد امنیت فضاهای ابری باشند.

راهکارهایی برای محافظت فضای ابری در مقابل تهدیدات به‌کار گیریم شامل موارد زیر است:

به امنیت پلتفرمی که از طریق آن به فضاهای ابری متصل می‌شوید، دقت کنید. مطمن شوید که تنظیمات امنیتی در آنها اعمال شده است. حتما از آنتی‌ویروس مناسب و همچنین فایروال استفاده کنید. در این مقالات آموزشی به شما آنتی‌ویروس‌ها و فایروال‌های مناسب را پیشنهاد کردیم. پس حتما مطمن باشید از پلتفرمی امن به فضای مجازی مورد نظر خود دسترسی پیدا کردید.

نکته مهم دیگری، رمزگذاری فایل‌هایی است که در فضای ابری ذخیره کردید. حتما فایل‌هایی که در فضاهای ابری ذخیره می‌کنید را رمزگذاری کنید. برنامه "Cloudfogger" این کار را برای شما انجام می‌دهد. شما با استفاده از این برنامه، می‌توانید اطلاعاتی که قصد دارید بر روی‌ ابر‌های مجازی مثل : گوگل درایو، دراپ‌باکس، و اسکای‌درایو و سایر ابرهای مجازی ذخیره کنیدٰٰ را رمزنگاری کنید، و این برنامه از سیستم رمزنگاری (256bit AES (Advance Encryption Standard استفاده می‌کند و تضمین می‌کند که هیچ یک از ابرهای مجازی وقتی از این نرم‌افزار برای رمزنگاری فایل‌های خود استفاده می‌کنند، قابلیت دسترسی به محتوای فایل‌های شما را نداشته باشند این برنامه فایل‌های شما را به صورت خودکار رمزنگاری می‌کند.کار کردن با این برنامه بسیار آسان است و این برنامه بسیار سریع قابلیت رمزنگاری فایل‌های شما را دارد. این برنامه با سیستم‌عامل‌های مختلف چون ویندوز، اندروید، "Mac OS X" و "iOS "سازگاری دارد. نحوه استفاده این نرم‌افزار را به شما در یک ویدیو آموزشی، آموزش داده‌ایم.

اگر فضای ابری که استفاده می‌کنید ازسیستم تأیید دو مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند، برای امن‌تر کردن این فضا، این قابلیت را حتما فعال کنید.

حتما یک نسخه پشتیبانی از اطلاعاتی که بر روی فضاهای ابری ذخیره می‌کنید، تهیه نمایید.

امنیت در فضاهای ابری، موضوع بسیار مهمی است. برای محافظت از فضاهای ابری باید تهدیدات را بشناسید و به راهکارهای مقابله با آنها توجه کنید.

 

منبع: faceit

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید