چمدانی که دنبال‌تان می‌آید و می‌توانید سوارش شوید

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 20 تیر 95 ساعت: 10:45:00

این فناوری شبیه به یک چمدان عادی بوده که از سیستم خودتراز و متحرکی شبیه به "سِگ‌وی" برخوردار است و می‌تواند با استفاده از شتاب سنج و ژیروسکوپ سه بعدی در زمان حرکت بر روی دو چرخ، تعادل را حفظ کند.

دوربین استریوسکوپیک داخلی این چمدان رباتیک می‌تواند یک نقشه مصور از محیط اطراف تولید کند و همچنین به الگوریتم‌های ردیاب اسکلت مجهز است که آن را قادر می‌سازد صاحب خود را حتی در مناطق شلوغ پیدا کرده و وی را دنبال کند.

چمدان "زیتون" همچنین می‌تواند به صاحبش هشدار بدهد که زمان کافی ندارد یا اینکه بار آن بیش از حد استاندارد است. در صورتی که فاصله تا گیت زیاد باشد، این چمدان به یک سِگ‌وی تبدیل می‌شود که می‌تواند کاربر را با سرعت راه رفتن به مقصد برساند و در نهایت برای شارژ کردن دستگاههای قابل حمل مانند تبلت نیز استفاده شود.به گفته سازندگان، این چمدان هوشمند می‌تواند با استفاده از وای‌فای یا بلوتوث از طریق یک اپلیکیشن به تلفن همراه صاحب خود متصل شود. این اپلیکیشن می‌تواند چمدان را در هر جا با استفاده از جی‌پی‌اس و فناوری نسل سوم و چهارم شبکه تلفن همراه (3G/4G) پیدا کند.

از دیگر ویژگی‌های این چمدان هوشمند می‌توان به مکانیزم قفل خودکار آن اشاره کرد که در صورت تلاش افراد غریبه برای باز کردن آن، پیام هشدار ارسال می‌کند. قفل این چمدان به فناوری NFC مجهز است که نیازی به کلید ندارد.

گروه Ikap ماه گذشته توانست جایگاه اول را در رقابت‌های جهانی استارت‌آپ‌های تجهیزات خودکار 2016 در بخش رباتیک خدماتی در مونیخ بدست بیاورد.

 

منبع: ایسنا

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید