معرفی بهترین ابزارهای مقایسه فایل لینوکس

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 20 تیر 95 ساعت: 13:04:52

diff نام یک کنسول معروف مبتنی بر نرم افزار مقایسه فایل است که تفاوت‌های بین دو فایل را در خروجی نمایش می‌دهد. ابزار diff در دهه 1970 بر روی سیستم عامل یونیکس توسعه داده شد. معمولأ diff برای نشان دادن تغییرات بین دو نسخه از فایل‌های یکسان استفاده شده است. پیاده سازی های مدرن ابزار diff، فایل های باینری را نیز پشتیبانی می‌کند.


لینوکس ابزارهای GUI زیادی دارد که با آن‌ها می‌توانید تفاوت بین دو فایل و یا دو نسخه از فایل‌های یکسان را به وضوح مشاهده کنید. از این مجموعه 6 ابزارGUI مقایسه فایل انتخاب شده است.


این نرم افزارها ابزار ضروری توسعه نرم افزار هستند، همچنین تفاوت‌های بین فایل‌ها یا دایرکتوری‌ها را نشان می‌دهند، فایل های متفاوت را با هم ادغام می‌کنند، تضادها را برطرف می‌کنند و خروجی را در یک فایل جدید ذخیره می‌کنند و یا پچ می کنند، و به بررسی تغییرات فایل و تولید اظهار نظر (به عنوان مثال تصویب تغییرات کد منبع قبل از این که آن‌ها به صورت یک درخت منبع ادغام شوند) کمک می کنند.

آن‌ها به توسعه دهندگان کمک می‌کنند که بر روی یک فایل کار کنند، و آن را به یکدیگر بدهند. ابزارهای diff  نه تنها برای نشان دادن تفاوت‌ها در فایل های متن باز مفید هستند؛ بلکه از آن‌ها می‌توان در بسیاری از انواع فایل های مبتنی بر متن استفاده کرد.


ابزارهای diff  :

  • Meld: ابزار ناظر diff و ادغام برای گنوم(GNOME)
  • xxdiff: ابزار مقایسه و ادغام فایل‌ها و دایرکتوری‌ها
  • Diffuse: ابزار ادغام و مقایسه فایل های متنی
  • KDiff3: تجزیه و تحلیل تفاوت متن‌ها برای حداکثر 3 فایل ورودی
  • Kompare: ابزار diff برای KDE
  • DiffMerge: مقایسه و ادغام فایل‌ها به صورت بصری

 

منبع: linuxlinks

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید