شرکت IBM در حال ساخت اپلیکیشن موسیقی قادر به ساخت موسیقی برای شما است

   
نام نویسنده:
 شنبه 26 تیر 95 ساعت: 17:44:10

اکنون بسیاری از کاربران با قابلیت های هوش مصنوعی فوق العاده شرکت IBM با نام «واتسون» آشنا هستند. اما اخیرا این هوش مصنوعی قابلیت های فوق العاده دیگری را نیز به خود اضافه کرده است. به زودی این هوش مصنوعی قادر به تولید و ساخت موسیقی توسط یک اپلیکیشن برای کاربران خواهد بود.

به گزارش «تابناک» این اپلیکیشن به این صورت کار میکند: واتسون به عنوان یک دستیار خلاق برای ایجاد سرگرمی در کنار کاربران فعالیت خواهد کرد. شما میتوانید تعدادی نت موسیقی را با استفاده از یک آلت موسیقی بنوازید و واتسون از آن برای ایجاد یک آهنگ تازه استفاده خواهد کرد. حتی کاربر قادر خواهد بود که به واتسون بگوید که چه نوع موسیقی میخواهد: جاز، راک یا پاپ!
«ریچارد داسکاس» موسیقی دان و آهنگ سازی که بر روی پروژه Watson Beat کار میکند در این باره گفته: این اپلیکیشن تلفیقی از کار تکنولوژی، ماشین و انسان است. در نتیجه اگر شما اهل موسیقی هستید میتوانید از این ابزار برای خلق ایده های جدید و یا یک نوع از موسیقی متفاوت استفاده کنید.

داسکاس با همکاری «جانانی موکوندان» متخصص ارشد مهندسی کامپیوتر بر روی پروژه Watson Beat کار میکند. این دو تا کنون چند نمونه از موسیقی های ساخته شده با هوش مصنوعی واتسون را تولید کرده اند که نتایج آن فوق العاده بوده است.

واتسون تنها به تقریبا 20 ثانیه از یک قطعه الهام شده برای ساخت یک موسیقی کامل نیاز دارد. حتی واتسون قادر است نت های قطعات موسیقی معروف را شنیده و آن را تبدیل به یک موسیقی به کل متفاوت و جدید کند. اما در تمام این آهنگ جدید هنوز شما میتوانید موسیقی اصلی که واتسون از آن الهام گرفته را بشنوید.

داسکا میگوید: ما تعدادی از آلت های موسیقی را برای واتسون تعریف کرده و انتخاب نوع آلت موسیقی و ضرب آهنگ را به عهده خود واتسون گذاشته ایم.

این پروژه پیش از این در فستیوال موسیقی و تکنولوژی Moogfedt معرفی شده است و قرار است تا پایان سال 2016 این پروژه در قالب یک اپلیکیشن عرضه و منتشر شود.

این در حالی است که پیش از این نیز گوگل با هوش مصنوعی خود یعنی DeepMind همین راه تولید موسیقی مبتنی بر ماشین را در قالب پروژه مگنتا طی کرده است.

 

منبع: تابناک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید