آلمانی ها خودروهای خودکار را به جعبه سیاه مجهز می کنند !

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 28 تیر 95 ساعت: 22:17:05

خبرگزاری رویترز ( Reuters ) در گزارش های خود اعلام کرده است که خودروهای خودکار هم باید مانند هواپیماها جعبه سیاه داشته باشند تا اطلاعات و جزییات مرتبط با سوانح رانندگی در آن ثبت گردد . ظاهرا این پیشنهاد توسط الکساندر دوبریندت ،  وزیر حمل و نقل آلمان ، داده شده است . وی علاوه بر این گفته که عامل انسانی باز هم باید پشت فرمان باشد حتی اگر که نیاز نباشد که شخص به ترافیک مسیر و یا فرمان توجهی کند . احتمالا می دانید که همه این قضایا به مرگ سرنشینان خودروی خودکار تسلا ارتباط دارد . حوادث پیش آمده باعث شده که خودروسازان و عوامل مرتبط با این صنعت برای بالاتر بردن ایمنی خودروهای خودکار بیشتر تلاش کنند .

ظاهرا هدف از استفاده از جعبه سیاه در خودروهای خودکار بیشتر ثبت اطلاعات در هنگام فعال بودن حالت رانندگی خودکار می باشد . این وسیله همچنین به گونه ای طراحی شده تا تشخیص دهد که در چه زمانی چه عاملی در حال رانندگی بوده تا از این طریق مشخص گردد که عامل تصادف چه چیزی بوده است . 

پیشنهاد مطرح شده هم اکنون بیشتر یک پیش نویس است اما انتظار می رود که تا دو ماه آینده به منظور تصمیم گیری در مورد این طرح برای دیگر مراجع قانونی آلمان نیز ارسال گردد .  

 

منبع: engadget

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید