چگونه Pokemon Go اقتصاد جهانی را متاثر کرده / اعداد و ارقام سحر انگیز در اقتصاد Pokemon Go

   
نام نویسنده:
 چهارشنبه 30 تیر 95 ساعت: 10:30:12

قطعا طی دو هفته اخیر در مورد بازی محبوب و مشهور شده Pokemon Go مطالب زیادی شنیده اید مگر آنکه کلا به دور از زیست اجتماعی و در یک غار به سر برده باشید! اکنون با اعداد و ارقام شگفت انگیزی آشنا شوید که توسط این بازی مبتنی بر واقعیت مجازی رقم خورده و به اعتقاد کارشناسان میتواند تاثیری بزرگ بر اقتصاد جهانی داشته باشد.

به گزارش «تابناک» بازی کلاسیکی که طی آن اقدام به جستجو پیدا کردن شخصیت های Pokemon و انجام مبارزه بین آنها میکرده اند، اکنون با یک تحول جدید روبرو شده است. بازی Pokemon Go در مدت دو هفته حاشیه های بسیار را رقم زده و تبدیل به یکی از محبوب ترین بازی های جهانی شده است. تا جایی که از حمله هکرها نیز در امان نمانده است. این بازی به تنهایی ارزش سهام نینتندو را بیش از 7 میلیارد دلار افزایش داد. کاری که هیچ کدام از کنسول های بازی این شرکت در طول تاریخ اش نتوانستند انجام دهند و نینتندو را به تنهایی از خاکستر به آسمان بلند کرد.

چگونه Pokemon Go اقتصاد جهانی را متاثر کرده / اعداد و ارقام سحر انگیز در اقتصاد Pokemon Go


اما «پوکمون گو» واقعا تا چه عظیم است؟

بر اساس آماری که نهاد AppInstitute منتشر کرده است، تنها ظرف مدت 15 دقیقه بعد از آن که شما خواندن این مطلب را به پایان برسانید، بازی پوکمون گو در حدود 72 هزار و 998 بار دانلود خواهد شد. بر همین اساس شرکت های سازنده آن یعنی نینتندو و Niantic در همین مدت درآمدی بالغ بر 163 هزار دلار خواهند داشت.

اگر این رقم و این درآمد را در طول یک روز محاسبه کنید میتوان گفت: پوکمون گو در هر روز 7 میلیون بار دانلود شده و 16.65 میلیارد دلار به شکل روزانه درآمد زایی دارد.

همچنین داده های به دست آمده از یک هفته قبل از روی سرویس Similarweb نشان میدهد که تا کنون این بازی تنها در کشور ایالات متحده بر روی 10.8 درصد از گوشی های هوشمند نصب شده است و فراموش نکنید که تنها 2 هفته از زمان عرضه این بازی میگذرد.

اگر روند دانلود این بازی به همین شکل و فزاینده پیش رود احتمالا تا پایان خواندن این مطلب رکورد دانلود توییتر و Spotify را شکسته است. در خصوص کاربران فعال به شکل روزانه بر روی این بازی باید گفت که پوکمون گو در حال حاضر از شبکه های اجتماعی بزرگی مانند توییتر و Spotify و حتی نت فلیکس نیز پیشی گرفته است و به زودی اسنپ چت را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

در میان خیل عظیم کاربرانی که این بازی را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده اند هیچ رقابتی بر سر زمان صرف شده در طول روز بر روی این بازی وجود ندارد ولی با این حال کاربران پوکمون گو روزانه 2 برابر زمانی که در فیسبوک سپری میکنند را وقف این بازی کرده و چهار برابر بیش از دومین بازی محبوب دنیا – به لحاظ صرف زمان روزانه – یعنی Slither از کاربران خود وقت میگیرد. همچنین این بازی با گذر از رکورد بازی Candy Crush به عنوان بزرگترین و پر استفاده ترین بازی موبایل در تاریخ شگفتی همه را رقم زده است.

خبرگزاری بی بی سی گزارش داده است که بازی پوکمون گو با 15.3 میلیون توییت در سطح جهانی تنها در هفته اول بر ترند های جهانی شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو مسلط شده است. تا جایی که از رکورد 11.7 میلیون توییتی که در هفته پر سر و صدای رفراندون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز عبور کرده است. این رقم همچنین دو برابر میزان 7.5 میلیون توییت در مورد رقابت های یورو 2016 بوده است.

حتی اگر هیچ چیز در مورد این بازی نمیدانید و اساسا خبر ندارید که در دنیای آن چه میگذرد جای هیچ تردیدی نیست که آنچه در مورد پوکمون گو اکنون شاهد هستیم، ظهور یک پدید فرهنگی و اقتصادی است که نظیر آن را به اذعان بسیاری از کارشناسان تا کنون مشاهده نکرده ایم. حتی قوی تر از پدیده ای مانند ویندوز 95 در 21 سال پیش.

اکنون اما سوال مهم این است که این پدیده تا چه زمانی به همین شکل باقی خواهد ماند. بدون شک این موضوع تا ابد ادامه نخواهد داشت هرچند هنوز پوکمون گو تنها در 26 کشور به شکل رسمی عرضه شده است و تا زمانی که در سطح جهانی و به شکل کامل عرضه شود احتمالا شاهد یک انقلاب بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از قبل آن خواهیم بود.

منبع: تابناک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید