اگر شخصیت‌های پوکمن تبدیل به خودرو می‌شدند چه اتفاقی می افتد؟!

   
نام نویسنده:
 یکشنبه 3 مرداد 95 ساعت: 13:15:00

محبوبیت بسیار زیاد بازی پوکمن در سراسر جهان دیگر قابل انکار نیست؛ وقتی این مبازی در یک هفته رکورد بیشترین تعداد دانلود در تاریخ اپ‌استور را شکست و در مدت 2 هفته نیز پرداخت درون برنامه‌ایش از عدد 14 میلیون دلار گذشت یعنی اینکه اتفاق بزرگی در عرصه بازی‌های واقعیت مجازی رخ داده است. پوکمن‌ها موجودات عجیب و غریبی هستند و هرکدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند اما اگر این موجودات می‌توانستند به خودرو تبدیل شوند به‌نظرتان هر پوکمن تبدیل به چه خودرویی می‌شد؟!
Pikachu برای نیسان جوک

پیکاچو از ادغام دو واژه Pika و Chu تشکیل شده؛ در زبان ژاپنی معادل هم‌آوای پیکا به معنای جرقه است و چو نیز معادل هم‌آوای موش است. پیکاچو با اینکه قدی 40 سانتیمتری دارد اما با همین جثه کوچکش و به لطف داشتن الکتریسیته به خوبی ازپس رقیبان برمی‌آید. همانطور که پیکاچو یکی از خاص‌ترین و محبوب‌ترین شخصیتهای پوکمن است در دنیای خودروها نیز باید با یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین خودروهای جهان مقایسه شود که قاعدتا نیسان جوک حرف اول را می‌زند چراکه استایل خاص شبیه هیچ خودروی دیگری در دنیای شاسی‌بلندهای کوچک نبود.
Squirtle برای فولکس واگن بیتل

یکی از اولین شخصیت‌های پوکمن، لاک‌پشت آبی رنگی بود که ژاپنی‌ها به آن Zenigame می‌گفتند ولی با آمدن نسخه‌های انگلیسی پوکمن نام جدید اسکوئیرتل را به آن دادند. قوس سقف بیتل و چراغ‌هایی دایره‌ای شکلش باعث شده است تا این فولکس واگن شباهت خوبی به لاک‌پشت مبارز پوکمن‌ها داشته باشد. طراحان برای شباهت بیشتر این دو شخصیت، قسمتی از خودرو را به رنگ آبی درآورده‌اند و روی بدنه نیز از خطوط مورب استفاده کرده‌اند تا تداعی کننده رویه لاک باشد.
Bulbasaur برای رنجروور ایووک کانورتیبل

بالباسور که نامش از ادغام Bulb (به معنی پیاز) و Dinosaur شکل گرفته است، روی کمرش پیازچه‌ای دارد که با آن حساب دشمنانش را می‌رسد. احتمالا بازوبسته شدن این پیازچه بوده که طراحان را به فکر سقف‌های سافت تاپ (غیرفلزی) انداخته است. از طرف دیگر بالباسور موجودی جان‌سخت است و حتی با نور آفتاب هم زنده می‌ماند. این جان‌سختی‌اش شاید او را شبیه رنجروور ایووک کند؛ خودرویی که هرچند لوکس است ولی جان‌سختی‌ آن در آفرود مثال‌زدنی است.
Charmander برای پورشه کیمن

چارماندر اژدهای سبزرنگی است که نینتندو در سری‌های اول پوکمن، علاقه زیادی به استفاده از آن داشت. چارماندر مثل اکثر پوکمن‌ها ظاهر دوست‌داشتنی دارد ولی پشت همین ظاهر جالب، اژدهایی کشنده خفته است! چه خودرویی می‌شناسید که ظاهری آرام با باطنی وحشی داشته باشد؟! نظرتان درمورد کیمن چیست؟ پورشه‌ایی که به رغم کامپکت بودنش مجهز به انجینی 300 اسبی برای ازپادرآوردن رقباست.
Meowth برای مرسدس AMG GT R

میوث گربه‌ای است که در روز می‌خوابد و معمولا شب‌ها در شهر پرسه می‌زند. میوث گربه با استعدادی است و به لطف توانایی‌اش در برقراری ارتباط با انسان‌ها معمولا شخصیتی محوری در میان پوکمن‌ها ایفا می‌کند. میوث با اینکه از پنجه‌هایش برای مبارزه استفاده می‌کند اما سرعت زیادی در حرکت کردن و گریختن دارد و به همین دلیل شاید بتوان آن‌را مشابه مرسدس 3.5 ثانیه‌ای AMG GT R دانست.
Jigglypuff برای فیات 500

پوکمن‌ها بامزه‌اند اما جیگلی‌پف ملوس است! این پوکمن برخلاف بقیه زیادی جنگاور نیست ولی می‌تواند با چشمانش هیپنوتیزم کند و سپس با خواندن لالایی دشمنانش را به خواب عمیقی فرو ببرد. جیگلی‌پف هنگام عصبانی شدن خودش را باد می‌کند به همین دلیل به او بالون هم می‌گویند. علاقه به خواندن، بدنی گرد شبیه توپ، پوست صورتی رنگ و چشمان آبی یا سبزرنگ باعث شده تا جیگلی‌پف یکی از محبوب‌ترین پوکمن‌ها برای دختران باشد. حالا بگوئید دخترانه‌ترین خودروی کوچک جهان چیزی بغیر از فیات 500 است؟!
Snorlax برای پورشه ماکان

اسنورلکس از ادغام دو واژه snore به معنای خروپف و relax ساخته شده است. اسنورلکس اصولا اعتقادی به مبارزه ندارد چون اکثر اوقات خواب است و هر کجا که جنگی راه افتاد مطمئن باشید که او در حالت افقی روی زمین خوابیده است! این گربه بیش از 400 کیلوگرم وزن دارد به همین دلیل به او لقب سنیگن‌ترین پوکمن داده‌اند. مبارزه همیشه آخرین گزینه برای اسنورلکس است و تا زمانیکه عصبانی‌اش نکنید، اوج قدرتش را نشان نمی‌دهد. بنابراین شاید بتوان او را شبیه پورشه ماکان دانست؛ ماکان نیز درمدل پایه یک شاسی‌بلند لوکس معمولی است که تنها 252 اسب قدرت دارد ولی اوج قدرتش را باید در مدل توربوی 76000 دلاری آن دید که با 400 اسب به مصاف رقیبان می‌رود.
Mewtwo برای لکسس LC500

میوتو یعنی دومین میو! این پوکمن نسل جدید میو محسوب می‌شود که بزرگ‌تر، قوی‌تر و باهوش‌تر است. میوتو به لحاظ ظاهری شبیه موجودی نیست چراکه از ترکیب گربه و سنجاب و بخشی از کانگورو خلق شده است! در خانواده پوکمن‌ها میوتو را بعنوان باهوش‌ترین و جادویی‌ترین عضو می‌شناسند چون می‌تواند با قدرت تله کینسیس، بدون دست‌زدن به اجسام آن‌ها را تکان دهد و با قدرت تله‌پاتی نیز با دیگران ارتباط برقرار کند. در واقع میوتو قدرت ماورایی‌اش را مدیون طبیعت است به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای جایگزینی او LC500 خواهد بود؛ لکسسی که او هم قدرت زیاد 467 اسبی‌اش را مدیون پیشرانه هیبریدی و دوستدار محیط زیست است.
Lapras برای نیسان فیگارو

لاپراس موجودی شبیه سرندیپیتی خودمان است! لاپراس که خیلی کم درمیان پوکمن‌ها پیدایش می‌شود بیشتر نقش قایق را برای بقیه ایفا می‌کند! لاپراس دو ویژگی مهم دارد؛ اول اینکه موجود خونسردی است و دوم اینکه بدنش رنگ آبی و کرم دارد. احتمالا ترکیب این دو ویژگی است که باعث شده طراحان، نیسان Figaro دهه 90 میلادی را بهترین گزینه برای جایگزینی لاپراس بدانند. جالب است بدانید که فیگارو تنها در چهار رنگ (به نشانه چهار فصل) عرضه می‌شد. یکی از این رنگ‌ها Pale Aqua نام داشت که بیانگر فصل تابستان بود. در این مدل، بدنه خودرو رنگ آبی اما سقف آن رنگ کرم داشت؛ درست مانند لاپراس.
Togepi برای مزدا RX-8

تاگپی، پوکمن بسیار کوچکی است که لباسی شبیه تخم مرغ شکسته دارد! این کوچولو نماد خوش‌شانسی و موفقیت است و می‌تواند انرژی مثبت بقیه را جذب کند و حتی به کسانی که به آن نیاز دارند منتقل کند. تاگپی همچنین نماد شادی و لذت هم است و به همین دلیل در اکثر اوقات چهره خندانی دارد. حالا که صحبت از چهره خندان شد چه خودرویی خوش‌روتر از مزدا RX-8 نسل دوم که مانند تاگپی هم چشمان کشیده داشت و هم طراحی جلوپنجره و سپرش تداعی کننده یک لبخند بود. البته نه فقط RX-8 بلکه اکثر خودروهای مزدا بدلیل استفاده از فلسفه طراحی Nagara چهره خندانی داشتند تا اینکه در سال 2011 مزدا از زبان طراحی جدید KODO استفاده کرد و چهره خندان را از خودروهایش برداشت.

منبع: جی اس ام

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید