حساب توییتری مدیر عامل شرکت طراح بازی پوکمون گو هک شد

   
نام نویسنده:
 دوشنبه 11 مرداد 95 ساعت: 14:30:02

اخیرا تعداد حملات هکری به حساب های توییتری شخصیت های برجسته رو به افزایش گذاشته است و آخرین قربانی این حملات مدیر عامل شرکت Niantic یکی از طراحان بازی پوکمون گو و زیر مجموعه شرکت گوگل است.

به گزارش «تابناک» شب گذشته حساب کاربری «جان هانکه» مدیر عامل Niantic یکی از طراحان بازی پوکمون گو در توییتر هک شد و تعدادی توییت بر روی این حساب کاربری که بیش از 16 هزار فالور دارد منتشر شد.

حساب توییتری مدیر عامل شرکت طراح بازی پوکمون گو هک شد


این بار نیز گروه هکری OurMine که سابقه هک حساب های توییتری شخصیت های برجسته ای همچون «جک دورسی» مدیر عامل توییتر را در رزومه هکری خود دارد اقدام به هک حساب هانکه کرده است و ادعا کرده که این هک از سمت کشور برزیل صورت گرفته است. یعنی جایی که قرار است به زودی بازی پوکمون گو در آنجا منتشر شود.

یکی از این توییت ها اعلام کرده است که گذرواژه آقای هانکه «nopass» بوده است و البته همه توییت های این گروه بعد از مدتی از حساب کاربری هانکه پاک شدند.

نکته جالب آن است که گروه OurMine تنها حساب های کاربری شبکه های اجتماعی شخصیت های برجسته را به قصد نشان دادن ضعف های امنیتی آن هک میکند. اما و به هر حال این هک در آستانه انتشار رسمی بازی پوکمون گو در کشور برزیل معانی خاص خود را برای سرمایه گذاران اصلی آن و همچنین کاربران این بازی دارد.

هنوز مشخص نیست که گروه هکری OurMine چگونه توانسته است حساب هانکه را هک کرده و به گذرواژه وی دسترسی پیدا کند. شرکت Niantic نیز هنوز در مورد این ماجرا توضیحی ارائه نکرده است.

 

منبع: تابناک

اخبار مرتبط

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید