ریو 2016: تکنولوژی در المپیک

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
استفاده از تکنولوژی و علم برای کمک به ورزشکاران و ورزش در بالا بردن عملکرد و نتایج آن‌ها موثر است. در دهه گذشته بهبود بی سابقه ای در استفاده از تکنولوژی برای طرفداران ورزش نیز وجود داشته است. به نظر می رسد ریو 2016 قطعا پیشرفته ترین بازی‌های المپیک تاکنون است. لذا ما تصمیم گرفتیم نگاهی اجمالی به آن‌چه که طرفداران و تماشاچیان و عملکرد ورزشکاران را در داخل و خارج از زمین تحت تاثیر قرار می‌دهد بررسی کنیم.

سربندهای خنک‌کننده: انتظار می رود که درجه حرارت در ریو بالا باشد، بنابراین نایک برای کمک به ورزشکاران سربندی را طراحی کرده که سر، اطراف چشم و شانه‌هایشان را خنک نگه می‌دارد.

 

 

مایوهای شنا با برش لیزری: آدیداس و اسپیدو مایوهای شنایی را طراحی کرده‌اند که به‌خوبی می توانند به‌عنوان پوست دوم شناگرها به کار روند. این مایوها ماهیچه‌های اطراف و جلوی پاها را فشرده می‌سازند و شکلی ارگونومیک و کارامد به ورزشکار می‌دهند.

 


شمارنده‌های زیر آب: شناگران در شنای 800 متر و 1500 متر می‌توانند این شمارنده را ببینند و کمتر نگران زمان از دست رفته باشند.


نوارهای ایرودینامیک دوندگان: این نوارها می‌توانند در دو طرف بدن ورزشکار متصل شوند و  هوا را منتقل کنند و در نتیجه سرعت آنها را افزایش دهند.


کانوها و قایق های GPSدار: این GPS ها به صرفه‌جویی در انرژی، محاسبه کوتاه‌ترین مسیر، دور زدن و از همه مهم‌تر کم کردن سرعت و شتاب در زمانی مطلوب، کمک می‌کنند.همچنین ماژول‌های GPS متصل به آنها، به بینندگان تلویزیون و تماشاگران کمک می‌کنند که سرعت، جهت، سرعت و جهت باد، فاصله تا خط پایان و جزئیات دیگر را در صفحه نمایشی بزرگ ببینند.


پخش واقعیت مجازی: از فیلمسازان مستند تا سازمان های خبری، پخش واقعیت مجازی را برای بینندگان فراهم کرده‌اند. کانال تلویزیونی آمریکا NBC و همچنین هدست VR سامسونگ از جمله‌ی این سازمان‌ها هستند.


عینک‌های هوشمند: این عینک های هوشمند برای کمک به دوچرخه‌سواران در دیدن و شنیدن، سرعت، شمارش دورها، زمان و فاصله موثرند.


ساعت‌های هوشمند: این ساعت های هوشمند نه تنها بر علائم حیاتی، الگوهای خواب و کالری ورزشکار نظارت  دارند،بلکه زمان بهبودی او بعد از فعالیت ها و  الگوهای رفتاری برای رسیدن به اوج عملکرد را توصیه می کنند.


نماهای گوگل استریت: در هر گوشه ای از جهان که باشید می توانید بازی های المپیک را از چشم ورزشکاران و مردم حاضر در محل برگزاری ببینید. تصاویر 360 درجه یک نمای پانوراما از مکان های برگزاری به شما می‌دهند.


امتیازدهی لیزری: در ورزش هایی مثل تیراندازی با کمان، ردیاب‌های لیزری‌ای با دقت 0.2 میلی‌متر نصب شده که نتایج را به سرعت یک ثانیه نمایش می‌دهند. 


حلقه‌های پرداخت پول NFC: ورزشکاران و چند سازمان با استفاده از حلقه های هوشمند می توانند از پرداخت بی تماس استفاده کنند.

 

منبع: 7days

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید