ریو 2016: تکنولوژی در المپیک

   
نام نویسنده:
 جمعه 15 مرداد 95 ساعت: 22:13:29

سربندهای خنک‌کننده: انتظار می رود که درجه حرارت در ریو بالا باشد، بنابراین نایک برای کمک به ورزشکاران سربندی را طراحی کرده که سر، اطراف چشم و شانه‌هایشان را خنک نگه می‌دارد.

 

 

مایوهای شنا با برش لیزری: آدیداس و اسپیدو مایوهای شنایی را طراحی کرده‌اند که به‌خوبی می توانند به‌عنوان پوست دوم شناگرها به کار روند. این مایوها ماهیچه‌های اطراف و جلوی پاها را فشرده می‌سازند و شکلی ارگونومیک و کارامد به ورزشکار می‌دهند.

 


شمارنده‌های زیر آب: شناگران در شنای 800 متر و 1500 متر می‌توانند این شمارنده را ببینند و کمتر نگران زمان از دست رفته باشند.


نوارهای ایرودینامیک دوندگان: این نوارها می‌توانند در دو طرف بدن ورزشکار متصل شوند و  هوا را منتقل کنند و در نتیجه سرعت آنها را افزایش دهند.


کانوها و قایق های GPSدار: این GPS ها به صرفه‌جویی در انرژی، محاسبه کوتاه‌ترین مسیر، دور زدن و از همه مهم‌تر کم کردن سرعت و شتاب در زمانی مطلوب، کمک می‌کنند.همچنین ماژول‌های GPS متصل به آنها، به بینندگان تلویزیون و تماشاگران کمک می‌کنند که سرعت، جهت، سرعت و جهت باد، فاصله تا خط پایان و جزئیات دیگر را در صفحه نمایشی بزرگ ببینند.


پخش واقعیت مجازی: از فیلمسازان مستند تا سازمان های خبری، پخش واقعیت مجازی را برای بینندگان فراهم کرده‌اند. کانال تلویزیونی آمریکا NBC و همچنین هدست VR سامسونگ از جمله‌ی این سازمان‌ها هستند.


عینک‌های هوشمند: این عینک های هوشمند برای کمک به دوچرخه‌سواران در دیدن و شنیدن، سرعت، شمارش دورها، زمان و فاصله موثرند.


ساعت‌های هوشمند: این ساعت های هوشمند نه تنها بر علائم حیاتی، الگوهای خواب و کالری ورزشکار نظارت  دارند،بلکه زمان بهبودی او بعد از فعالیت ها و  الگوهای رفتاری برای رسیدن به اوج عملکرد را توصیه می کنند.


نماهای گوگل استریت: در هر گوشه ای از جهان که باشید می توانید بازی های المپیک را از چشم ورزشکاران و مردم حاضر در محل برگزاری ببینید. تصاویر 360 درجه یک نمای پانوراما از مکان های برگزاری به شما می‌دهند.


امتیازدهی لیزری: در ورزش هایی مثل تیراندازی با کمان، ردیاب‌های لیزری‌ای با دقت 0.2 میلی‌متر نصب شده که نتایج را به سرعت یک ثانیه نمایش می‌دهند. 


حلقه‌های پرداخت پول NFC: ورزشکاران و چند سازمان با استفاده از حلقه های هوشمند می توانند از پرداخت بی تماس استفاده کنند.

 

منبع: 7days

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید