انتشار اسناد NSA توسط ویکی لیکس !

   
نام نویسنده:
 جمعه 29 مرداد 95 ساعت: 11:15:00

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ وبگاه ویکی لیکس مدعی شد که اطلاعات به سرقت رفته آژانس امنیت ملی آمریکا را به زودی منتشر خواهد کرد. مسئولین این وبگاه در بیانیه‌ای که به همین خاطر صادر کردند گفتند: «ما آرشیو آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد تسلیحات سایبری را در اختیار داریم و به زودی آن را منتشر خواهیم کرد.»
چند روز پیش، گروهی به نام Shadow Brokers، در پیامی مدعی شد اطلاعاتی در مورد تسلیحات سایبری آمریکا را از طریق یکی از سازمان‌های وابسته به آژانس امنیت ملی به دست آورده است. این گروه هکری، همچنین مدعی شد که این اطلاعات را در اینترنت به حراج گذاشته و تاکنون پیشنهادی 550 میلیون دلاری نیز در مورد فروش آن دریافت کرده است.
این خبر، البته با واکنش برخی کارشناسان NSA مواجه شد و عده‌ای از آن‌ها، ادعا کردند که هیچ اطلاعاتی از این سازمان یا مراکز وابسته به سرقت نرفته است و گروه هکری مذکور، دروغ می‌گوید.
موضوع حمله سایبری به سازمان‌های آمریکایی و سرقت اطلاعات کارکنان آن، در این کشور تازگی ندارد و تاکنون اخبار متعددی دراین‌باره، در رسانه‌ها منتشر شده است. بزرگ‌ترین نمونه این حملات، حمله به اداره مدیریت کارکنان دولت فدرال (OPM) آمریکا بود که منجر به سرقت اطلاعات 24 میلیون نفر از کارکنان دولتی در این کشور شد.

منبع: cyberbannews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید