۳۴درصد کاربران اینترنت حداقل یک بار هدف حمله سایبری قرار گرفتند

   
نام نویسنده:
 شنبه 30 مرداد 95 ساعت: 15:15:02

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگاه تخصصی یکروزه ارتقای دانش امنیت متولیان فاوای کلیه دستگاه های اجرایی و حاکمیتی با همکاری مرکز مدیریت امداد و عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان غربی برگزار شد.

هدف از برگزاری این کارگاه که با حضور بیش از ۱۸۰ مدیر اجرایی دستگاههای دولتی و با محوریت مراکز آپای دانشگاهی برپا شد، ارتقاء سطح علمی و فنی مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات حوزه های ستادی کلیه دستگاههای اجرایی استان ها عنوان شد.

مظفر یوسف زاده دبیر اجرایی این کارگاه به آماری جهانی در خصوص کاربران ۳.۵ میلیاردی اینترنت اشاره و بر اهمیت توجه به بخش امنیت آن تاکید کرد.

وی افزود: ۳۴.۲ درصد از کاربران اینترنت در جهان حداقل یک بار توسط برنامه های تحت وب مورد حمله سایبری قرار گرفته‌اند و ۱۲۰ میلیون عامل مخرب توسط یکی از تولیدکنندگان نرم افزار های امنیتی تا سال ۲۰۱۵ شناسایی شده است. درهمین حال ۲ میلیارد حمله سایبری جهت دزدی اینترنتی حساب های بانکی افراد صورت گرفته که این نشان دهنده اهمیت توجه به امنیت بیش از پیش این فضا خواهد بود.

این کارگاه در ۴ بخش امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، ضرورت ها و روند ها ، تهدیدات امنیتی ، معماری و طراحی ایمن شبکه ها و زیرساخت سازمانی، پیکربندی امن و زیرساخت بارویکرد دفاع در عمق ، مدیریت رخدادهای امنیت رایانه ای و تشکیل تیم های CERT سازمانی برپا شد.

 

منبع: مهر

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید