توافق مایکروسافت با لنوو برای نصب پیش‌فرض برنامه‌های این کمپانی

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
لنوو و مایکروسافت تفاهم نامه‌ای را به امضا رساندند که بر طبق آن برنامه‌ها و سرویس‌های شرکت مایکروسافت مانند اسکابپ، آفیس و وان‌درایو به صورت پیش فرض بر روی محصولات اندرویدی لنوو نصب خواهند شد.

بر طبق این قرارد داد طرفین اجازه استفاده از حق اختراعات یک‌دیگر را خواهند داشت که شامل حق اختراع‌های شرکت موتورولا -که در حال حاضر به یک از زیر مجموعه‌های لنوو تبدیل شده است- نیز می‌شود. اویل سال جاری نیزو شیائومی با یک‌دیگر پیمانی دو سویه امضاء کردند که شیائومی را موظف به نصب پیش‌فرض برنامه‌های آفیس وبر روی گوشی‌های خود می‌کند

.لنوو اشاره‌ای به مدل‌هایی که به صورت پیش‌فرض نرم‌افزارهایرا نصب دارند نکرده است، اما آنها نوید فروش میلیونی محصولات خود را در برنامه آینده خود می‌دهند که می‌تواند بازار نرم‌افزاری خوبی را برایایجاد کند. طبق متن قرارداد، مسائل مالی شامل این تفاهم نامه نمی‌شود.

مدیر بخش شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت، آقای نیک پارکر در این باره گفت:

    ما دراز نصب پیش‌فرض برنامه‌هایمان بر روی محصولات لنوو بسیار هیجان زده هستیم، تفاهم بینو لنوو برای میلیون‌ها کاربر اندرویدی در سراسر جهان امکان استفاده از محصولات ما و در نتیجه افزایش بهره‌وری و قدرت ارتباطی را فراهم می‌کند.

همچنین کریستین ایگن نیز از سوی لنوو بیانیه‌ای را منتشر ساخته است:

    همکاری ما بافرصت جدیدی را برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند از سرویس‌ها و محصولاتدر محصولات خود استفاده کنند.

مایکروسافت صاحب تعداد زیادی از حق اختراع‌های مربوط بااست، در واقع میزان درآمد این شرکت از حق اختراعات اندرویدیش بسیار بیشتر از فروش گوشی‌هایش است.

 

 

منبع: digiro

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید