رفع آسیبهای فضای مجازی با مسدودکردن شبکه‌های اجتماعی ممکن نیست .

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
وزیر ارتباطات راه‌حل رفع آسیبهای احتمالی فضای مجازی را محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی ندانست و گفت: باید بومی سازی و تولید محتوای فاخر در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی انتشار اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مخالفت با ادامه فعالیتدر ایران، وزارت ارتباطات با صدور اطلاعیه‌ای، این اظهارات را سوء برداشت‌های رسانه ای عنوان کرد.

وزارت ارتباطات اعلام کرد: در پی برخی سوء برداشتهای رسانه ای از سخنان محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان قم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات لازم دید تا به منظور رفع شبهات کاربران و رسانه های جمعی سخنان وی را در قالب اطلاعیه منتشر کند تا برداشتهای سوء به روند توسعه حوزه ارتباطی کشور صدمه نزند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در سفر به قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه زیرساخت کشور گفت: تلاش ما آن است که از بسترهای فراهم شده به وسیله ارتقای زیرساخت در جهت تولید محتوای بومی و ارایه با کیفیت خدمات به کاربران استفاده کنیم.

واعظی افزود: در حوزه آسیب های احتمالی فضای مجازی نیز راه حل مناسب محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی نیست، بلکه باید به توانمند سازی و بومی سازی و تولید محتوای فاخر بپردازیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: به عنوان نمونه هزاران شبکه اجتماعی مثلدر کشور فعال هستند که امکان تبادل هر نوع محتوایی را فراهم می سازند اما راه حل جلوگیری از آسیب های احتمالی مسدود کردن و بستن این شبکه ها نیست بلکه باید بسترسازی لازم برای تولید و نشر شبکه های اجتماعی بومی با قابلیت مناسب و قابل قبول کاربران فراهم شود.

واعظی با یادآوری حضور شبکه های اجتماعی مختلف در برهه های زمانی، افزود: زمانی وایبر و یا زمانی دیگر ویچت وشبکه مورد استفاده اکثر کاربران بود اما دیدیم که ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۱۴ میلیون کاربر ایرانی به شبکهمهاجرت کردند.

وی اظهار کرد: در واقع گرایش کاربران به سمت شبکه ای است که دارای قابلیت مناسب و رفع کننده نیازهای ارتباطی شان باشد و در این زمینه نام شبکه مطرح نیست، پس با بومی سازی شبکه اجتماعی دارای قابلیت مناسب می‌توان کاربران داخلی را جذب کرد.

 

منبع: mehrnews

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید