با دستور cmd درایوهای کامپیوتر را پنهان کنید!

   
نام نویسنده:
 سه شنبه 9 شهریور 95 ساعت: 13:45:00

دیتا لینک نوشت: شاید از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید اطلاعات شخصی خود را از دید دوستان و آشنایان مخفی کنید و دیگران به فایل های شما دسترسی نداشته باشند. نرم افزار هایی زیادی برای مخفی کردن فایل ها ، پوشه ها و درایو ها وجود دارد اما هر یک از آن ها نقاط ضعفی دارند و استفاده آن ها ایمن نیست. شما میتوانید بدون هیچ گونه نرم افزاری و با استفاده از دستورات cmd  که در ادامه به شما آموزش میدهیم به آسانی درایو های خود را مخفی کنید.

برای مخفی کردن درایو ها ، وارد حساب کاربری ادمین شده  سپس با  نگه داشته  کلید ویندوز ، کلید R را فشار دهید تا Run باز شود. حال عبارت cmd  را در آن تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید. در ویندوز ۸  ممکن است سوالی مبنی بر این که قصد تغییر در کامپیوتر را دارید پرسیده شود که با کلیک بر روی yes به ادامه کار می پردازیم. در صفحه cmd  با تایپ عبارت list volume و با فشار دادن کلید اینتر لیست درایو های کامپیوتر نمایش داده می شود. برای مخفی کردن هر کدام از درایو ها نام آن درایو را نوشته و کلید اینتر را فشار می دهیم. برای مثال برای مخفی کردن درایو E عبارت select volume E را مینویسیم.

با این کار درایو  E انتخاب می شود و با نوشتن عبارت Remove letter E این درایو مخفی شده و در my computer  نمایش داده نخواهد شد. برای بازگشت به حالت عادی و نمایش درایو مراحل بالا تکرار کرده و با تایپ select volume E درایو E را انتخاب می کنیم حال با نوشتن عبارت Assign letter E درایو مخفی شده دوباره در my computer نمایش داده خواهد شد.

منبع: data-link

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • bijan-r
  2016-09-04 09:14:37

  البته بجای انجام دادن این عملیات هیجان انگیز میشد از Disk Management خود ویندوز بصورت گرافیکی Remove letter و Add letter رو انجام داد. راه بهتر پنهان کردن از رجیستری با دادن مقدار مناسب به "NoDrives" هست.

  پاسخ دادن
 • omid
  2016-08-31 01:04:13

  یادتون رفته بنویسین قبل از list volume باید diskpart رو اجرا کنیم...

  پاسخ دادن
 • zarrin
  2016-08-30 17:42:34

  در تایپ مطلب دقت کنید قبل از شروع زدن دستور list volume ابتدا باید دستور disk part را زدو بعد از حذف نام درایو و برای برگرداندن اسم درایو وجود ندارد که دوباره آن را انتخاب کنید باید درایور را با شماره آن انتخاب و بعد نام قبلی درایو را بدهید disk partlist volumeselect volume eremove volume eselect volume 3 شماره نه اسم درایو که حذف شدهassign volume e

  پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید