موتورسیکلت بعدی کاوازاکی با شما حرف می‌زند !

   
نام نویسنده:
 شنبه 13 شهریور 95 ساعت: 14:30:00

شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت معروف کاوازاکی در حال کار روی وسایل نقلیه‌ای است که قادر به صحبت با یکدیگر هستند. فعلا آن‌ها در مراحل ابتدایی ساخت نوعی هوش مصنوعی برای موتورسیکلت‌ها هستند که توسط صوت کنترل می‌شود.

کاوازاکی در بیانیه‌ای اعلام کرد که هنوز خیلی زود است تا درباره این فناوری اطلاعات داد چون آن‌ها هم‌چنان در حال کار روی موارد پایه‌ای و ساختاری آن هستند. اما امیدواراند این سیستم جدید که موتور Kanjo نامیده می‌شود؛ بتواند شخصیت خاص و جدیدی به تجربه رانندگی با این‌گونه وسایل بدهد. کاربران قادر خواهند بود تا با همان گویش طبیعی خودشان با موتور شروع به صحبت کنند تا از این طریق هم قدرت آن‌را بیشتر کنند هم این‌که روی تنظیمات دیگر کار کنند.

در حقیقت کاوازاکی قصد دارد سیستمی را توسعه دهد که قادر به فهم و نشان دادن عکس‌العمل به رانندگان در قالب یک محاوره کاملا معمولی و طبیعی است.

به‌طور کلی؛ رانندگان جدید و تازه‌کار به‌دلیل این‌که هنوز توانایی بالایی در کنترل یک وسیله نقلیه را ندارند ترجیح می‌دهند به‌جای خرید یک ماشین یا موتورسیکلت نو؛ به‌دنبال مدل‌های دست دوم و کارکرده باشند. چون موتورها معمولا ایمنی کمتری دارند و کنترل آن‌ها دشوارتر است. اما با سیستم موتور Kanjo؛ این افراد بیشتر تمایل خواهند داشت موتورهای جدید و ایمنی بخرند که می‌توانند در طول زمان با رانندگی آن‌ها آشنا شوند و کارایی‌شان را بالا ببرند.

حتی سیستم AI جدید به‌گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند خود ابتکار عمل را به‌دست گرفته و تغییراتی را اعمال کند. این کار از طریق مانتیور کردن رفتار کاربر در تنظیماتی که انجام می‌دهد و نحوه رانندگی آن‌ها انجام می‌شود.

علاوه بر این؛ این موتور مجهز به AI به فرد این امکان را می‌دهد تا یک پروفایل برای خود بسازد و سپس به‌صورت خودکار تنظیمات مختلف موتور را از طریق صحبت کردن با آن کنترل کند. ولی کاوازاکی هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره این‌که این سیستم چگونه کار می‌کند یا این‌که کدام تنظیمات قابل تغییر است؛ نداد.به‌نظر که جالب می‌آید؛ به‌خصوص اگر شما هم یکی از آرزوهای کودکی‌تان رفع جرم و جنایت به‌کمک موتورهایی بوده که سخنگو باشند.

منبع: shabakeh-mag

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید