خودروی اسپرت الکتریکی چینی‌ها در راه آمریکا

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
چین دقیقاً به خاطر خودروهای اسپرت خود در جهان شناخته نمی‌شود؛ اما در سال 2015 خودروساز تازه‌کار Qiantu خودرویی را معرفی کرد که امیدوار است باعث تغییر طرز تفکر خیلی‌ها شود. نام این خودرو K50 است و سازنده‌اش قصد دارد آن را در مقابل تسلا وارد بازار آمریکا کند.

به گزارش پدال،نیروبخش این خودرو پیشرانه‌ای الکتریکی است که 400 اسب بخار قدرت و 650 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. این خودرو از حالت سکون می‌تواند در حدود 5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و با یک‌بار شارژ 200 کیلومتر حرکت کند. به نظر می‌رسد که این خودرو ظرفیت‌های بالایی داشته و شاید راه ورود خود به آمریکا را هموار کند.

تولید اولیه‌ی K50 از ماه آینده در چین آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود که چندین مدل اولیه از این خودرو برای تست تولید شود. گمان می‌رود که Qiantu در نیمه دوم سال 2017 در آمریکا عرضه شود. رئیس این شرکت می‌گوید: ما به خاطر بزرگ بودن بازار آمریکا، توجه ویژه‌ای به آن داریم. در این بازار می‌توانیم فرصت‌هایی برای خودروی خودمان داشته باشیم. هنوز بهای این خودرو اعلام نشده اما کارشناسان می‌گویند که برای موفقیت لازم است K50 ارزان‌تر از تسلا باشد.

 

منبع: خبرآنلاین

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید