کوچک‌ترین کنترلر وای‌فای دوربین‌های DSLR ساخته شد

   
نام نویسنده:
 پنجشنبه 18 شهریور 95 ساعت: 15:45:00

این گجت عکاسی به‌نام CASE Remote Air توسط CheeringTech ساخته شده و به کاربران اسمارت‌فون‌ها اجازه می‌دهد تا این دوربین DSLR را به‌وسیله گوشی iOS یا آندرویدی خود کنترل کنند. وزن این کنترلر بسیار کم و تنها 50 گرم است و اندازه آن 6x4 سانتی‌متر مربع است. به‌گفته تیم سازنده؛ کنترلر CASE Remote Air کوچک‌ترین کنترلر DSLR وای‌فای در دنیاست که تا به‌حال ساخته شده است. اما این کنترلر کوچک چه فایده‌ای برای عکاسی دارد؟

کنترلر این دوربین می‌تواند یک هات‌اسپات وای‌فای درست کند و یک ارتباط بی‌سیم بین دوربین و اسمارت‌فون یا کامپیوتر برقرار کند. کاربران به‌کمک این کنترلر هوشمند؛ می‌توانند از راه دور پارامترهای دوربین؛ لایو-ویو (Live-view) و پیش‌نمایش سریع عکس‌ها روی دستگاه هوشمند خود را تنظیم کنند. طبق ادعای CheeringTech؛ این دوربین راه‌حلی برای HDR؛ bulb؛ تایم‌لپس و سایر کارهایی است که دوربین انجام می‌دهد اما کارهایی که به مهارت‌های پیشرفته برای کنترل دوربین نیاز دارد.

به‌همین منظور اپی برای آن طراحی شده که می‌تواند با انجام خیلی از وظایف و تنظیمات؛ کار را برای یک عکاس معمولی ساده‌تر کند. حتی می‌تواند یک جایگزین مناسب برای دِرون‌هایی باشد که جهت عکاسی و فیلم‌برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین Case Air تقریبا با تمام دوربین‌‌های DSLR نیکون؛ کانن؛ سیستم‌های iOS و آندرویدی و هم‌چنین ویندوز و مک سازگار است.

تیم CheeringTech پیش از این‌که وارد صنعت دوربین شود، روی راه‌حل‌های اسکن سه‌بعدی کار می‌کرد اما به‌ناگهان تغییر جهت داده و وارد این حوزه می‌شود. به‌دلیل این‌که آن‌ها تحقیقات وسیعی در خصوص پردازش عکس انجام داده‌اند موفق شدند خیلی زود یک نمونه اولیه از کنترلر دوربین وای‌فای هوشمند بسازند که اجازه می‌دهد کاربر با استفاده از کامپیوتر یا اسمارت فون به‌صورت بی‌سیم و از رده دور دوربین را کنترل کند.

اما چرا نام این کنترلر CASE یا جعبه گذاشته شده است؟ این کنترلر به شکل مربع ساخته شده و شبیه یک جعبه می‌ماند، به‌همین دلیل سازندگان تصمیم گرفتند نام آن‌را CASE Remote بگذارند. این پروژه اولین بار در سال 2013 در ایندی‌گوگو معرفی شد و موفق به جذب 40 هزار دلار سرمایه شد.

منبع: شبکه

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید