چگونه ویروس ها را از سیستم های اندرویدی حذف کنیم؟

   
نام نویسنده:
|
دسته بندی:
|
هکر ها هر روز در صدد تولید ویروس جدیدی برای دستگاه ها و سیستم عامل هستند تا بتوانند از افراد سوء استفاده و به دستگاه های آنها نفوذ کنند.

 به گزارش راسخون ، اکثر ویروس ها در برنامه های کاربردی پنهان هستند و زمانی که کاربر این برنامه ها را از منابع غبر معتبر و غیر استاندارد دانلود و نصب می کنند، در واقع در حال نصب ویروس روی سیستم خود هستند. بنابراین به کاربران توصیه می کنیم برنامه های مد نظر خود را از فروشگاه معتبر و رسمی google play نصب کنند و از منابع غیر رسمی و نامعتبر دانلود انجام ندهند. اما جالب است بدانید که زمانی که ویروس وارد سیستم آندرویدی شما می شود، ممکن است اتفاقات زیر برای شما رخ دهد:

 

    سیستم شما در هنگام کار با برنامه های کاربردی هنگ می کند.
    سیستم شما کند کار می کند علی رغم اینکه RAM گوشی یا تبلت شما بالا می باشد.
    فضای حافظه داخل سیستم شما، پر می شود.
    گاهی گوشی شما ناخودآگاه ، خاموش می شود و تا لحظاتی روشن نمی شود.


اگر همه یا یکی از این علائم را در سیستم خود مشاهده کردید، شک کنید که گوشی یا تبلت شما به ویروس آلوده شده و اقدامات لازم را برای خذف این ویروس ها انجام دهید.

1. سیستم آندرویدی خود را در حالت SAFE MODE قرار دهید.

با استفاده از دکمه POWER در سیستم خود، گزینه SAFE MODE را انتخاب کنید که این حالت مانع از اجرای برنامه های کاربردی شخص سومی که حاویاست، می شود و به شما کمک می کند. لازم است بدانید که پس از تنظیم SAFE MODE ، در قسمت سمت چپ . پایین صفحه نمایش خود، SAFE MODE را می بینید.
گزینه POWER OFF برای برقراری SAFE MODE فعال نبود، از گزینه REBOOT به جای آن استفاده کنید و REBOOT TO SAFE MODE را انتخاب و OK کنید.

2. اپلیکیشن های مخرب را از سیستم آندرویدی خود UNINSTALL کنید:


برای این کار ، از سیستم آندرویدی خود ، به قسمت SETTING و روی APP کلیک کنید یا APPLICATION را باز کنید.
در اینجا لیستی از برنامه های نصب شده را میبینید که ممکن است در بین آنها برنامه هایی را ببینید که شما هیچ گاه آن را نصب نکرده اید.آنها را پیدا کنید و UNINSTALL کنید.
اگر گزینه UNINSTALL برای برنامه مدنظر شما غیر فعال است و نمی توانید این کار را انجام دهید، مراخل زیر را دنبال کنید:
از گزینه SETTING به قسمت SECURITY بروید و گزینه DEVICE ADMINISTRATOR را انتخاب کنید . در این قسمت برنامه هایی را که می خواهید UNINSTALL کنید را UNCHECK کنید و در صفحه بعد غیر فعال کنید. حال می توانید این برنامه را UNINSTALL کنید.

3. ویروس کشی را با AVAST FREE MOBILE SECURITY انجام دهید.


این برنامه را دانلود کنید و سیستم خود را با آن SCAN کنید. Avset به طور اتوماتیک آپدیت می شود و دیتابیس ویروس ها را در خود آپدیت می کند و شروع به scan سیستم آندرویدی می نماید.

منبع: راسخون

دیگر اخبار نویسنده

ارسال نظر


 • حمید
  2016-09-10 18:37:05

  در 99 % موارد ویروسهای اندرویدی به رام دستگاه نفوذ می کنند که هیچ راهی به جزء تعویض رام به وسیله flash toolsخاص ان دستگاه نیست.

  پاسخ دادن
  • MEHDI
   2016-09-10 20:57:10

   اینی که میگی در اکثر مواقع که گوشی روت هست خطرناک تر عمل میکنند ویروس ها

   پاسخ دادن
شخصی سازی Close
شما در این صفحه قادر به شخصی سازی نمیباشید